TOKİ

TOKİ Mersin Projeleri ve Proje Bilgileri

TOKİ tarafından ülkemizde alt gelir sınıfına dahil olan ailelerin ev sahibi olabilmesini sağlamak amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Sadece barınma ihtiyacına cevap verilmiyor aynı zamanda onların sosyal bir çevre kazanmasına yardımcı oluyorlar. TOKİ Mersin ve diğer şehirlerde yaptığı projelerde ev alacakları belirleyebilmek için belirli şartların sağlanmasını istiyor. Bu şartları sağlamayan hiçbir kimsenin ev sahibi olunmasına izin verilmiyor. TOKİ Mersin projeleri içerisinde sosyal konut uygulamaları Erdemli ve Silifke ilçelerinde yapılıyor. İhtiyaç olması halinde yeni projelere de imza atılmaya çalışılıyor. Sosyal konut uygulamasının yanında hastane, okul, cami gibi ihtiyaç duyulan diğer yapılarda inşa edilmeye devam ediliyor.

TOKİ Mersin Başvuru Şartları

Toplu konut uygulamalarından ev alabilmek istiyorsanız yapmanız gereken aşağıda ki şartların tamamını yerine getirmeniz gerekiyor. Bu şartları sağlamadan yapılacak olan kura çekimine girmenize izin verilmiyor.

  • Mersin’de yapılacak olan projeden ev alabilmek için en az 1 yıldır orada ikamet ediyor olmanız isteniyor.
  • Aylık net hane halkı gelir seviyenizin 4500 TL’nin altında olması isteniyor.
  • TOKİ tarafından daha önce inşa edilmiş hiçbir projeden ev sahibi olmamış olmanız gerekiyor.
  • Üzerinizde kayıtlı bir durumda herhangi bir ev veya arsa tabusunun olmaması isteniyor.

Tüm bu şartları sağladığını düşünüyorsanız yapmanız gereken başvurunuzu TOKİ ofislerine giderek yapabilirsiniz. Yapılacak olan kura çekimine dahil olma şansına sahip olabilirsiniz.

TOKİ Mersin Konut Projeleri

Proje Adı Proje Tipi Proje Durumu Konut Sayısı
Mersin Erdemli 1. Bölge Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi İnşaat Aşamasında 480
Mersin Silifke + İlköğretim24, Ticaret Merkezi, Cami, Şadırvan, Bekçi Kulübesi İdare Konut Uygulaması İnşaat Aşamasında 536
Mersin İli, Gülnar İlçesi, Akdeniz Mahallesi 205 Adet Konut , 1 Adet Camii ve 1 Adet Ticaret Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi Talep Organizasyon İnşaat Aşamasında 205
birevim

TOKİ Nevşehir Projeleri ve Proje Bilgileri

Önceki Yazı

TOKİ Mardin Projeleri ve Proje Bilgileri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

twenty − 1 =