TOKİ

TOKİ Nevşehir Projeleri ve Proje Bilgileri

Nevşehir ilinde ve ilçelerinde yaşayan gelir seviyeleri düşük olan ailelerin ev sahibi olabilmeleri için TOKİ tarafından sosyal konut uygulamaları yapılıyor. Bu evlerin gerçekten ihtiyaç sahibi olan insanlara ulaşabilmesi içinse belirli şartların sağlanması isteniyor. TOKİ Nevşehir ilinde yapmış olduğu uzun vade seçenekleri ile rahatça ödeme yaparak almak mümkün kılınıyor. TOKİ Nevşehir projeleri için Hacıbektaş, merkez, Yeniüçüncü, Ürgüp gibi noktalarda hastane, okul, ev ve cami gibi birçok proje yapımına devam ediliyor. Sizde bu projelere ulaşmak istiyorsanız öncelikle başvurunuzu yapmanız ve sözleşmeyi imzalamanız gerekiyor. Tabi bunun için aşağıda ki şartların sağlanması isteniyor.

TOKİ Nevşehir Başvuru Şartları

Nevşehir dahil olmak üzere tüm ülke projelerinin tamamı için aşağıda ki şartların tamamı sağlanmalıdır. Şehit yakınları, emekliler ve diğer özel duruma sahip insanlar içinse farklı şartların sağlanması kurum tarafından özellikle isteniyor.

  • Nevşehir merkezde veya ilçede yapılan projeler için orada en az 1 yıldır oturuyor olmanız özellikle isteniyor.
  • Başvuru yapacak TC vatandaşının 25 yaşından büyük olması ve aylık net hane halkı gelir seviyenizin 4500 TL’nin altında olması isteniyor.
  • TOKİ tarafından yapılan bir projeden daha önce ev almamış olmanız istenirken aynı zamanda kayıtlı bir ev veya tabunuzun olmaması isteniyor.

Bu özel şartları sağlayan herkes şehirlerinde bulunan başvuru noktalarına giderek gerekli işlemi yapmaları isteniyor.

TOKİ Nevşehir Konut Proje Listesi

birevim

Senetle Ev Almak İstiyorum Ne Yapmam Gerekiyor?

Önceki Yazı

TOKİ Mersin Projeleri ve Proje Bilgileri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

two × 3 =