TOKİ

TOKİ Ordu Projeleri ve Proje Bilgileri

Ülkemizde ki diğer şehirlerde olduğu gibi TOKİ Ordu ilimizde de çok sayıda projeye imza atıyor. Projeler arasında sadece sosyal konut uygulamaları yer almıyor aynı zamanda ticaret merkezi, okul, hastane, sağlık ocağı ve diğer konularda ihtiyaç duyuldukça eklemeler yapılıyor. Ülkemizde yapılan bu projeleri alabilmek için aşağıda ki şartların sağlanması ve TC vatandaşı olma şartının yerine getirilmesi isteniyor. TOKİ Ordu projeleri içerisinde Fatsa, Ünye sosyal konut uygulamalarının yanında Fatsa’da 16 derslikli ilköğretim okulu ve Ünye ilköğretim okulu bulunuyor. Bu sayede insanlara bir sosyal çevre kazandırılması amaçlanıyor. Sizde bu evlerden birisine sahip olabilirsiniz.

TOKİ Ordu Başvuru Şartları

TOKİ tarafından özellikle amaçlanan gelir düzeyi düşük ailelerin hem uygun fiyatlara hem de uzun vadeyle rahatça almalarını sağlıyorlar. Bu evlerin gerçekten ihtiyacı olan insanlara ulaşması içinse aşağıda ki şartlar belirlenmiş durumdadır.

  • Ordu’da projenin yapıldığı noktada en az 1 yıldır ikamet ediyor olmanız isteniyor.
  • Hane halkında yaşayan tüm bireylerin aylık net hane halkı gelir seviyesinin 4500 TL’nin altında olması isteniyor.
  • TC vatandaşı 25 yaşından büyük bir kişinin ailesi adına başvuru yapması ve üzerinde kayıtlı arsa veya ev almaması isteniyor.

Bu şartları sağlayan bir kişinin daha önce TOKİ’den ev almamış olması kaydıyla başvurusu geçerli sayılıyor. Bunu sağlayan bir kişi rahatça istediği eve ulaşma şansına sahip olabilir.

TOKİ Ordu Konut Proje Listesi

birevim

TOKİ Kırşehir Projeleri ve Proje Bilgileri

Önceki Yazı

TOKİ Kocaeli Projeleri ve Proje Bilgileri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

one × one =