TOKİ

TOKİ Rize Projeleri ve Proje Bilgileri

Toplu konut idaresi devlet kontrolünde ailelerin ev sahibi olmasını kolaylaştırarak barınma ihtiyaçlarını gidermelerini sağlıyor. Tabi bu ihtiyaçların giderilmesinde faktör uygun ev fiyatları ve uzun vadeli ödeme seçenekleri yer alıyor. TOKİ Rize ilinde ve gerekli olan ilçelerde aralıksız bir şekilde çalışarak ailelerin rahat bir şekilde ev sahibi olmaların yardımcı olunuyor. TOKİ Rize Projeleri içerisinde Çamlıhemşin konut uygulaması, Hemşin konut uygulaması ve Pazar Hamidiye Devlet Hastanesi projeleri yer alıyor. Kurum sadece barınma ihtiyacını karşılayacak evlerin altına imza atmıyor ayrıca insanların ihtiyaç duyduğu hastane, okul, sağlık ocağı, cami gibi projelerin altına da imza atıyor.

TOKİ Rize Başvuru Şartları

Toplu konut idaresi bu evlerin ihtiyacı olan ailelere ulaşabilmesi için başvuru şartlarını dikkatli bir şekilde yerine getirildiğini inceliyor. Bu şartları sağlamadan yapılan başvurular kurada ev sahibi olsa da geçersiz sayılıyor.

  • Başvuruyu TC vatandaşı 25 yaşından büyük herhangi bir kişi ailesi adına yapabilir. Ailenin aylık net gelir miktarının 4500 TL’nin üzerinde olması gerekiyor.
  • TOKİ’den daha önce ev veya arsa almaması isteniyor. Ayrıca üzerinde arsa veya ev tabusunun olmaması gerekiyor.
  • Başvuru yapılacak şehirde en az 1 yıldır ikamet ettiğinizi ispatlamanız gerekiyor.

Bu şartlar ile amaçlanan uygun fiyatlı konutlardan almak isteyenlerin bu şartları eksiksiz sağlaması isteniyor. Bu konuda dikkatli hareket edilmesine özen gösteriliyor.

TOKİ Rize Konut Proje Listesi

birevim

TOKİ Bursa Projeleri ve Proje Bilgileri

Önceki Yazı

TOKİ Çanakkale Projeleri ve Proje Bilgileri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

4 + 7 =