TOKİ

TOKİ Siirt Projeleri ve Proje Bilgileri

Toplu konut idaresi ülkemizin tüm şehirlerinde olduğu gibi Siirt ilinde ve ilçelerinde gelirleri düşük olan ailelerin ev sahibi olmasına yardımcı oluyor. Uygun fiyatların yanında uzun vadeli ev alma seçenekleri sunan kurumdan ev almanız için aşağıda ki şartların sağlanması gerekiyor. Bu şartlar sadece TOKİ Siirt projeleri için geçerli değildir. Aynı zamanda ülkemizde inşa edilen tüm sosyal konut uygulamaları için geçerli bir işlemdir. TOKİ Siirt ilinde bulunan projeler bir taraftan tamamlanırken bir taraftan da bu projelere yenileri eklenerek insanlara ulaştırılması sağlanıyor. Sizde bu evlerinden birisini almayı düşünüyorsanız önce şartları eksiksiz sağlamanız gerekiyor.

TOKİ Siirt Başvuru Şartları

Başvuru konusunda özel olarak belirlenen bu şartlar da amaçlanan evlerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı sağlamak ve bu noktada farklı bir rant kapısının oluşmasının önüne geçmektir.

  • Siirt ilinde yapılan projeden ev almak için en az orada bir yıldır ikamet ediyor olmanız gerekiyor.
  • Hane halkı gelir miktarınızın seviyesinin aylık 4500 TL’nin altında olması isteniyor.
  • TOKİ’den daha önce ev almamanız isteniyor ayrıca üzerinizde herhangi bir arsa veya ev tabusu olmaması isteniyor.

Bu noktalara dikkat eden kurum evlerin gerçekten ihtiyacı olan ve kolay ödeme koşullarıyla ev almak isteyen ailelere ulaşmasını bu yöntemle sağlıyor. Bu şartlara sağlayan ailelerin ev almalarını kolaylaştırmak içinse başvurular alındıktan sonra kura çekimi yapılıyor.

TOKİ Siirt Konut Proje Listesi

birevim

TOKİ Diyarbakır Projeleri ve Proje Bilgileri

Önceki Yazı

TOKİ Sinop Projeleri ve Proje Bilgileri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

five + 4 =