TOKİ

TOKİ’den Dar Gelirli Ailelere 250 Bin Yeni Konut!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 2023 yılına kadar dar gelirli aileler için 250 bin sosyal konut inşa etmeyi planlıyor. İstanbul’da yaşayan 10.000 dar gelirli aile yeni evlerine kavuşacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 250 bin sosyal konut hamlesinin ilk ayağı olan 67 ildeki 50 bin ucuz TOKİ konutu yapılacağı açıklandı.

birevim faizsiz ev

İstanbul’da oluşan bu talebi değerlendiren TOKİ, yeni konut hamlesini başlattı. İstanbul özelinde, 10 binden fazla yeni sosyal konut üretilmesi planlanıyor. TOKİ, İstanbul’da yapılacak yeni sosyal konutlar için elindeki mevcut arsa stoklarını kullanacak.

ANADOLU YAKASI’NDA 

10 bin yeni sosyal konut için İstanbul’un Anadolu Yakası hedef bölge seçildi. Pendik, Başakşehir, Hoşdere, Ayazma gibi bölgelerde arazileri bulunan TOKi Sancaktepe ve Tuzla’da da konut üretmeyi planlıyor.

Dar gelirli aileler için TOKİ’nin sunduğu fırsatların yanı sıra uzun yıllardır hizmet veren faizsiz kurumlar sayesinde ev sahibi olunabiliyor. Dar ve orta gelirli ailelere finansal destek sağlayan kurumlar sayesinde ev sahibi oluyorsunuz. Sektörde hizmet veren başlıca Finans kurumlarının listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Sistem hakkında detaylı bilgi almak ve bütçenize göre düşük taksitlerle ev sahibi olma hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için formu doldurabilirsiniz.

birevim

TOKİ İstanbul Kayabaşı Kura Çekilişleri Belli Oldu

Önceki Yazı

İmece Yatırım

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

17 + 3 =