TOKİ

Toki’nin %20 İndirim Kampanyasına Kaç Kişi Başvurdu?

Kovid 19 pandemisi siyasi ve ekonomik güç olarak kalıcı değişimlere yol açacağa benziyor. Ancak haftalarca süren karantinadan sonra rahat bir nefes aldığımız şu günlerde pandemi sayesinde düşen konut kredileri yâda Toki’nin indirimlerini ve kampanyalarını sıkı takip ederek cazip şartlarda ev sahibi olabilirsiniz.  Toki’den gelen %20 kampanyasına yapılan yoğun başvuru sebebi ile halkın ihtiyaçları konusunda kamu bankaları dâhil birçok işletme yeni yapılandırmalara gitti.

birevim faizsiz ev

Erken borç ödeme yapan kişilere % 20 oranında indirim yapacağını açıklayan Toki, 6 Mayıs itibarı ile başvuru almaya başlamıştı.  Başvuru sonucu olarak en son yapılan açıklamaya göre toplamda 4 bin 539 kişinin başvurduğunu bildirdi.

6 Mayıs 2020 itibarı ile ev yâda işyerini hemen almak için erken ödeme yapan kişilere yönelik %20 indirim kampanyası yapan Tokinin, aşırı yoğun başvuru sonuçları konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Murat Kurum bir açıklama yaptı.

Twitter dan dan açıklama yapan Sn Kurum tam hız bu tarz kampanyalara devam edeceklerini açıkladı.

Esnek ödeme avantajı ile sunulan %20 indirim kampanyasında; eğer evin tüm tutarını kapatamazsanız yani kısıtlı bir ödeme yapabilecekseniz de %20 kampanyasından faydalanmanız mümkün oluyordu. . Tek şart  %25 ‘den az olmamak kaydı ile peşin ödeme yapmanızdı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Murat Kurum Yeni Projeleri Açıkladı

Toki’nin 6 Mayıs itibarı ile başvuru aldığı cazip kampanyaya kaç kişi başvurdu?  Sn. Bakan’ın açıklamaları doğrultunda 4539 bin kişinin başvurduğu görülüyor.  100 bin sosyal konut projesi ile ilgili konuşan Bakan müjdeli haberler de verdi.   Bu hafta 9 ilde 2788 konutun kuralarının çekileceğini bildirdi.   Toki’nin %20 indirim kampanyası 19 Haziran tarihine kadar devam edecektir.  Belirli birikimi olup borcunu hemen ödeyip tapusunu almak isteyenlere karşı Toki’nin indirim kampanyası için hemen başvurun.

Yaşadığınız şehirdeki projelerden haberdar olmak için Toki’nin resmi web sitesini takip edebilirsiniz.

Toki’nin %20 Kampanyasından Yararlanma Şartları Nelerdir?

  • İlk şart, Toki’nin %20 indirim kampanyasından faydalanmak için konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarı ile herhangi bir aidat ve borcunun bulunmaması gerekiyor.
  • Kampanya kapsamından 2018 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyerleri sahipleri yararlanabilecek, ancak eğer taksit sayınız 12 ay veya daha az ise indirim kampanyasından faydalanamayacak.
  • Kampanyadan faydalanmak isteyen vatandaşlar için avantajlı bir başka nokta ise; Toki sözleşmesi imzalamış oldukları bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

Toki uzun yıllardır, kendi bünyesinde projelendirilerek inşa edilen alt ve orta gelir grubuna yönelik konutları satışa çıkarıyor.

Ev sahibi olmak isteyen özellikle dar gelirli vatandaşlar tarafından TOKİ kampanyaları yakından takip ediliyor. Güncellenen web sitesi bu konuda büyük destek ve sosyal medya özellikle Twitter hesapları oldukça aktif görünüyor.

Uygun fiyatlar satılan evler illere göre farklılık gösteriyor.

birevim

Konutta ‘Benzersiz Düşük Kredi Oranı’ Satışları Hareketlendirecek

Önceki Yazı

Türkiye, Yatırımlık Konutta İspanya ve Yunanistan’ı Solladı

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

10 − 4 =