Faizsiz Sistemler

Türkiye’de faizsiz mülk sahibi yapan şirketler artıyor

Türkiye’de yeni dönemde insanların yaşamsal standartlarını kolaylaştırmak adına faizsiz mülk ve araba sahibi yapan şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor.

birevim faizsiz ev

Git gide zorlaşan hayat şartlarında insanların çabalarıyla, mülke sahip olmada şirketlerin çabaları ve atılımlarıyla girişimlerinden dolayı kura sonuçları merak ediliyor.Bu şirketler de birbirinin bu satış politikalarını örnek alarak farklı illerin oturum alanlarında da atılımda bulunuyorlar. İnsanlar bu girişime yoğun ilgi gösterdiğinden dolayı en çok arananlar listesine giriyor.

Faizsiz mülk sahibi yapan şirketlerin sistemleri  nasıl işliyor?  Sahibi olmak istediğiniz konutların özelliklerini siz belirliyorsunuz ve şirketler size çeşitli arz-talep ilişkisine bağlı olarak fiyat veriyorlar.

Faizsiz mülk satın alma şekli aylık ödeme planlarından geçiyor ve bunları limitlerinize göre sizler belirliyorsunuz. Sizlere ise 2 çeşit seçenek sunuluyor. Bunlardan biri “çekilişli” diğeri ise “çekilişsiz” ev sahibi olma. Tabi kişilerin ellerini kolaylaştıran önemli bir detayda peşinat tutarı.Peşinat tutarınız ne kadar yüksek ise o kadar çabuk sahip olmaya hak kazanıyorsunuz.

Çekiliş olmayan sistemde peşinat be aylık taksitler belirlenip net bir tarihte para teslimatı gerçekleşiyor.Çekilişli olan sistemde ise çekilişe katılan kişilerin kazanmasıyla haklar elde edilip,teslim alacak olan kişilere yardım etmesi için gerekenden daha fazla ödüyorlar.

Yapılan araştırmalarından ortaya çıkan sonuçta Ocak 2020’e tarihine kadar aktif olan 2 şirket varken,günümüzde ise bu sayı İstanbul’da 12 diğer illerde 8 olmakla beraber 20 ye çıkmış durumda.

Bu şirketlerin bu kadar hızlı grafik ile artmasının nedeni,sistemde dayanışmadan ibaret olmasıdır. Yardımlaşma olabildiği için ve bizim insanlarımız bunu “elbirliği sistemi” olarak adlandırabilirler.Nasıl ki atalarımızın gelenekleri ile “Altın Günü” olarak kabul gören para biriktirme organizasyonu vardı,işte bu sistem de onun daha geniş çaplısı ve büyüğü. Tabi bundaki en büyük unsur ise sabır nasıl ilk ay altınlar verilir ve beklenir bu da öyle yoksa başka türlü faizsiz bir sisteme girilemez.

Birevim sektörde en eski olan faizsiz finans şirketlerinden birid olarak şeffaf şekilde hizmet veriyor. Müşteriler ise tabiki nasıl bu şirketlerin bir anda büyük bir hızla çoğaldığını ister istemez sorguluyor;

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kurulan ilk 2 büyük şirketi denetlenmişti “Eminevim” şirketinin sahibi olan Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı olan ve Aralık ayında hayatını kaybeden Emin Üstün “sektöre yönelik düzenleme Meclis’te demişti”. Bu da kuruluşların olumlu olup kısa zamanda müsaade çıkacağına en büyük işaret olmuştu. Devlet desteği yakın zamanda geleceği için herkes yerini sağlamlaştırıp bir an önce bu işten pay elde etmek istiyor.

Tabi her işte olduğu gibi özellikle yüksek meblağların döndüğü işlerde ufak tefek zaman sarmakları olunca insanların güvenleri çok çabuk kırılabiliyor ve geri adım atmaları da doğal olabiliyor. Örneğin Aralık ayında verilecek para Ocak ayına sarkınca hemen gerginlik çıkabiliyor.Bazıları da bu yüzden bankadan kredi çekmeyi daha uygun buluyor.

Şirket sahiplerinin müşteriden istedikleri ise zamanı bekleyip sabırlı olmaları,tıpkı “altıngünlerinde”olan bekleyiş gibi. Şirket sahiplerinin yetkililerinden biri güvence olarak Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eylül ayında Malezya’da yaptığı konuşmayı hatırlatarak “Faizsiz finans ürünlerine yönelik taleplerin gayet güçlü olduğunu belirtip. Katılım kuruluşlarının akılcıl.güçlü ve en önemlisi samimi olmaları durumunda gelişme sürecine gireceğini” kendi sözleriyle belirtti.

birevim

TOKİ’nin Arsaları Açık Arttırma ile Satışa Çıkıyor!

Önceki Yazı

İş Bankası Çalışma Saatleri 2020 – Saat Kaçta Açılır, Kaçta Kapanır?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11 Comments

 1. Faizsiz ev sahibi yapan şirketler son zamanlarda çok revaçta, ufak katılım payı alıyorlar sadece o da çok normal

  1. Merhaba Duygu Hanım,
   Size katılıyorum şuan ülkemizde 20’e yakın faizsiz ev sahibi yapan firma bulunmaktadır. Her firmanın çalışma mantığı aynı olsa da kendi içlerinde farklı kampanyalar bulunmaktadır. Çalışma bedeli olarakta %7 ile %10 arasında bir ücret almaktalar. Benim tavsiyem bu firmalar arasında Birevim’dir.

 2. Bende arkadaşlarımın önerisiyle Birevim’den ev alma planlarına baktım ve onlara başvurdum. En makul ve en güven vereni Birevim bence de

 3. Bu tarz şirketlerin sayısının artması güzel, rekabet adına müşterinin avantajına olacak kampanyalar düzenleyebilirler

 4. Faizsiz ev almayı düşünüyorum bende, hangi firmayı önerirsiniz?

  1. Merhaba Arif Bey;
   Sektörde uzun süredir hizmet veren Birevim (https://www.evalmakistiyorum.com/birevim/) firmasını önerebiliriz. Her ay 1500 ile 2000 aileyi ev veya araba sahibi yapmaktadırlar.

 5. Bu tarz şirketlerin sayısının artması bence güzel bir şey, sonuçta rekabet kızışıyor ve müşteriler için daha iyi kampanyalar düzenleyeceklerdir.

 6. Faizsiz mülk sahibi yapan şirketler için devlet bir kanun çıkaracak yakında sanırım artık bu işlemler resmileşecek 🙂

 7. Türkiye’de bu tarz firmaların artması güzel ve resmileşmesi de süper

 8. Türkiyede bu tarz şirketlerin artması her zaman vatandaşın faydasına olacaktır 🙂

 9. Türkiye’de faizsiz mülk sahibi yapan şirketlerin artması, rekabet oluşturarak biz vatandaşlara büyük fayda sağlayacaktır.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

18 + eighteen =