Kredi Haberleri

Vakıf Katılım’dan 50 bin Kamu Lojmanının Satışına Özel Finansman Desteği!

Vakıf Katılım Bankası

Katılım bankalarının popülerliği her geçen gün artmaktadır. Bu noktada, uzun süredir faaliyetlerine devam eden Vakıf Katılım Bankası’nın yeni projesi birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Vakıf Katılım; kamu lojmanı almak isteyenlerin yapmış olduğu finansman başvurusu için kar oranını 60 ay vade için yüzde 0,79 olarak belirlemiştir. Buna ek olarak, Vakıf Katılım; 61-120 ay için ise yüzde 0,89 kar oranından finansman kullandırmaya karar vermiştir.

birevim faizsiz ev

Vakıf Katılım Bankası; kamuya ait yaklaşık 50 bin lojmanın ihale yoluyla satılması için finansman sağlayacağını geçtiğimiz günlerde açıklamıştır. Bu noktada, gelin hep birlikte, Vakıf Katılım Bankası’nın önümüzdeki dönem için projelerine bir göz atalım!

Vakıf Katılım’dan Tüketicilere Büyük Sürpriz!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kamuya ait 50 bin lojmanı ihale yoluyla satışa çıkarmasının ardından Vakıf Katılım; bu lojmanları satın almak isteyenlere finansman desteği sağlamaya karar vermiştir. Bir başka deyişle, Vakıf Katılım; ev sahibi olmak isteyenlere hem finansman hem de tahsilat konusunda kolaylık sağlayacaktır.

Bu konuda devreye giren Vakıf Katılım Bankası ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü arasında kamu lojmanlarının finanse edilmesine yönelik protokol imzalanmıştır. Vakıf Katılım; bilhassa peşin ödemeli satışlarda satış bedelini hem şubeleri hem de internet ile mobil şubeleri aracılığıyla tahsil etme hakkına sahip olmuştur. Vakıf Katılım Bankası’nın söz konusu tahsilatları; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı adına yapacaktır.

Vakıf Katılım ile bakanlık arasında yapılan anlaşmaya göre Vakıf Katılım’ın söz konusu konutların ihale yoluyla satılması noktasında konut finansman desteği sağlaması da mümkündür. Kamu lojmanı almak isteyenler için kar oranı 60 ay için yüzde 0,79 iken 61-120 ay için ise yüzde 0,89 olarak belirlenmiştir. Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş; bu projeye destek vermek adına ellerini taşın altına soktuklarından bahsetmiştir. Bankalarının her zaman ülke ekonomisine katkı vermek istediğini söyleyen İkram Göktaş; bilhassa alt ve orta gelir grubuna sahip olan vatandaşların ev sahibi olması için çaba gösterdiklerini söylemiştir.

Vakıf Katılım Bankası tarafından uygulanan 60 aya kadar yüzde 0,79 kar oranının çok büyük bir fırsat olduğunu dile getiren İkram Göktaş; kamu lojmanı satın almak isteyen vatandaşların bankalarından hizmet almasının elzem olduğunu dile getirmiştir. Devletin kamu lojmanlarının ihale yoluyla satılmasına büyük önem verdiğini ifade eden Göktaş; devlet memurları başta olmak üzere alt gelir grubundaki vatandaşların dahi ev sahibi olmasını sağlayan bu sistemin avantajlı olduğundan bahsetmiştir.

Kamu lojmanlarının satılması sonucunda devletin elde edeceği gelire finansman desteği sağlamak istediklerini ifade eden İkram Göktaş; katılım bankacılığının misyonunu yerine getirmek için büyük çaba harcadıklarını dile getirmiştir. Sonuç olarak, ev sahibi olmak isteyenlerin Vakıf Katılım Bankası’nın bu fırsatını kaçırmaması gerekmektedir.

birevim

Real Estate Stars 2019 Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Önceki Yazı

TÜGVA ve Birevim Elazığ’a İcathane Kuracak!

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

seventeen − twelve =