Bilgi Bankası

Vakıfbank Ekspertiz Ücretleri

Ekspertiz; satın alınmak istenilen konutun gerçek değerinin belirlenmesini sağlayan işleme verilen isimdir. Ekspertiz sayesinde bir gayrimenkulün bu konuda uzman olan birisi tarafından değerlendirilmesi mümkün olmaktadır. Ekspertiz işlemi sonucunda konutun gerçek değeri belirlenmektedir. Ekspertiz işlemini yapan kişiye eksper adı verilmektedir. Ekspertiz yöntemlerinin sayısı bir hayli fazladır. Finansal metod, geliştirme metodu, maliye metodu, pazar değeri ve emsal metodu; ekspertiz yöntemleri arasında yer almaktadır. Ekspertiz; bilirkişi tarafından yapılan inceleme olarak bilinmektedir. Ekspertiz işlemlerini gerçekleştirecek olan eksper; bankalar tarafından seçilmektedir.

birevim faizsiz ev

Vakıfbank Ekspertiz Ücretleri 2022

Vakıfbank’ın en çok tercih edilen konut kredisi; SarıPanjur Ev Kredisi olarak bilinmektedir. SarıPanjur Ev Kredisi’nin birçok farklı seçeneği bulunmaktadır. Artan taksitli, azalan taksitli, ara ödemeli, periyodik ödemeli, anapara sabit, taksitler sonra, anaparası sonra ve standart SarıPanjur kredisi yer almaktadır. SarıPanjur Ev Kredisi almak isteyen bir ailenin aylık gelirinin beş bin TL olduğunu varsayalım. Alınmak istenilen evin ekspertiz değerinin ise 150 bin TL olduğunu düşünelim. Bu kişiye, aylık %1,55 faiz oranı uygulanmaktadır. Buna ek olarak, bu kişinin kullanabileceği kredi miktarı ise 120 bin TL olarak bilinmektedir. Böyle bir örnekte, Vakıfbank ekspertiz ücreti 1100 TL olarak belirlenmiştir. Bir başka deyişle, 2022 Haziran ayı itibariyle Vakıfbank ekspertiz ücreti 1100 TL olarak bilinmektedir. Vakıfbank; gelire ve evin ekspertiz değerine göre kullanılacak krediyi belirlemektedir.

birevim

Denizbank Ekspertiz Ücretleri

Önceki Yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

10 Comments

 1. Vakıfbank ekspertiz ücretleri en makul olan banka sanırım 🙂

  1. Devlet bankası olduğundan özel bankalara göre ekpertiz ücretleri biraz daha uygundur.

 2. Vakıfbank müşteriyim 5 yıldır, ev kredimiz için ekspertiz hizmetlerinden faydalanmıştık ve ekspertiz ücretini kredi içerisine dahil etmişlerdi, açıkçası diğer bankalar eksper ücretini baştan alırız diyorlardı

 3. Vakıfbank devlet kurumları arasında bence en hızlı gelişen banka, ekspertiz hizmetlerinden faydalandım ve 2 iş günü içerisinde netleştirip sonucu tarafıma iletmişlerdi.

 4. Vakıfbank’ın eksper fiyatı bana makul geldi, evin fiyatına göre artıyordur ama çok artacağını sanmam

 5. Eşim esnaf olduğundan devlet bankalarıyla çok haşır neşir oluyor. En çokta Vakıfbank ile oluyor, Vakıfbank, müşteri konusunda gerçekten çok ilgili 🙂

 6. Vakıfbank ekspertiz konusunda çok iyi ancak fiyatları biraz tuzlu 🙂

 7. Vakıfbank ekspertiz hizmetini çok hızlı ve çok iyi yapıyor 🙂

 8. Vakıfbank ekspertiz konusunda çok başarılı bence 🙂

 9. Vakıfbank gerçekten çok iyi ekspertiz konusunda 🙂

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

1 × four =