Bilgi Bankası

Yapı Kredi Bankası Ekspertiz Ücretleri

Hayallerindeki gibi bir eve sahip olmak isteyenler için en doğru adreslerden birisi, Yapı Kredi Bankası olarak bilinmektedir. Yapı Kredi Bankası konut kredisi; 120 aya kadar varan vade seçeneklerine ek olarak en avantajlı faiz oranlarını bünyesinde barındırmaktadır. 100 bin TL tutarında konut kredisi kullanmak isteyen bir tüketicinin 60 ay vadeyi tercih ettiği takdirde tabi tutulacağı aylık faiz oranı %1,98 olurken 120 ay vadeyi tercih ettiği takdirde ise %1,88 faiz oranıyla geri ödemelerini yapacaktır. Yapı Kredi Bankası konut kredilerinde satın alınacak evin ekspertiz değerinin %80’i kadar kredi kullandırılması mümkündür.

birevim faizsiz ev

Yapı Kredi Bankası Ekspertiz Ücretleri 2019

100 bin TL tutarında konut kredisi kullanmak isteyen birisi için Yapı Kredi Bankası ekspertiz ücretleri; 2019 yılının Haziran ayı itibariyle 750 TL olarak belirlenmiştir. Ancak, bu tutarın konutun büyüklüğüne ve tipine göre farklı olması söz konusudur. Yapı Kredi ekspertiz ücreti 750 TL olarak belirlense de istenildiği takdirde satın alınacak konutun ekspertiz değerinin %80’inden daha fazlasının konut kredisi olarak alınması mümkündür. Ancak, böyle bir durumda, satın alınacak konutun ekspertiz değerinin %100’üne kadar ilave konut teminatının değerlendirilmesi söz konusu olmaktadır. Yapı Kredi Bankası konut kredisi kullananlar; taksit ödemelerini belirledikleri dönemde ve tutarda yapma şansına sahip olurlar. Ara ödemeli, erken ödemeli, sabit faizli gibi birçok seçenek söz konusudur.

birevim

Şekerbank Ekspertiz Ücretleri

Önceki Yazı

Ziraat Bankası Ekspertiz Ücretleri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

10 Comments

 1. Bu ekspertiz ücreti, ev almak için yapılan ekspertiz hizmeti mi yoksa bir ipotek vereceğimiz zaman ki ekspertiz ücreti mi?

  1. Merhaba Bekir Bey,
   Bankadan kredi çekileceği zaman bankanın ev üzerine ipotek koymadan önce evin değerini belirlemek adına eve bir eksper göndermektedir. Ekspertiz ücretine buna karşılık ödenen hizmet bedelidir.

 2. Yapı kredi banka olarak her zaman farklı olmayı başarmıştır, ekspertiz ücreti rakiplerine göre gerçekten uygun, bilindik başka bir bankadan geçen hafta içi 2000 TL ekspertiz hizmet ücreti duyunca şok olmuştum.

 3. Yapı kredi bankası ekspertiz ve kredi hizmetlerinde çok iyi hizmet sunuyorlar

 4. YKB, uzun yıllardır maaş hesabımı aldığım bankadır, yapı kredi diğer bankalara oranla esneklik göstermiyor işlemlerinde, biraz katı kuralcı bi banka 🙂

 5. Yapıkredi ekspertiz hizmetinde çok başarılı bence, fiyatı çok olsa da bence hak ediyor 🙂

 6. Yapıkredi ekspertiz hizmetlerinde çok kaliteli ama ücret konusunda çok pahalılar bence 🙂

 7. Yapı kredi bankasının ekspertiz hizmeti gerçekten çok iyi, fiyatını da bence hak ediyor 🙂

 8. Yapıkredi bankası ekspertiz hizmeti çok başarılı bir hizmet, fiyatları da çok iyi

 9. Yapıkrediden konut kredisi çekmiştim ekspertiz hizmetini o zaman çok uyguna yapmışlardı şimdi çok yükselmiş fiyatları

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

seventeen − seven =