Bilgi Bankası

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Türkiye’nin en köklü bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası’nın müşteri sayısı oldukça fazladır. Bu noktada, binlerce insanın aynı anda Ziraat Bankası müşteri temsilcisine bağlanmak istediği bilinir. Çoğu insan müşteri temsilcisine bağlanırken dakikalarca beklemek zorunda kalır. Bu yüzden, internette en çok arama yapılan konulardan birisinin Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma yolları olduğunu söyleyebiliriz.

Ziraat Bankası; burslarını çeken öğrencilerden tutun da emeklilere ve çiftçilere kadar birçok insanın tercih ettiği bir bankadır. İşini daha kısa sürede halletmek isteyenlerin tercihi telefon bankacılığı olmaktadır. 444 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bankadan telefonda da hizmet alma ayrıcalığına erişilebilir. Banka görüşmelerinin telefon faturasına ekstra bir maliyeti olmayacaktır.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak İçin Neler Yapılmalı?

0850 220 00 00 numarası üzerinden Ziraat Bankası’nın müşteri hizmetlerine bağlanmak mümkündür. Ancak, yine de sıra beklemek istemeyenlerin Ziraat Bankası internet şubesini tercih edebileceklerini söylemek gerekir. Ziraat Bankası’nın internet şubesi üzerinden de tüm bankacılık işlemleri yapılabilir. Buna ek olarak, isteyenler, akıllı telefonlarına Ziraat Bankası’nın mobil uygulamasını da indirebilirler. Ancak, yine de tercihim Ziraat Bankası müşteri hizmetleri diyorsanız aşağıdaki süreci takip etmelisiniz!

 • İlk olarak, 0850 220 00 00 müşteri hizmetleri numarası tuşlanmalıdır.
 • Karşı taraftan T.C kimlik numarası istendiği takdirde tuşlamanız gerekebilir.
 • Bir sonraki aşamada karşınıza bir menü çıkacaktır. Bu etapta 1’i tuşlamanız gerekecektir.
 • Bir sonraki menüde ise sırasıyla 6 ve 0 tuşlanmalıdır. Müşteri hizmetlerinde herhangi bir sıra olmadığı takdirde kısa sürede bağlanacaksınız.

Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra;

 • Kayıp ve çalıntı bildiriminde bulunmak için 1
 • Kart işlemlerini gerçekleştirmek için 2
 • Bankacılık işlemleri için 3
 • Şifre değiştirme ve yeni şifre almak için 4
 • İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık için 5
 • OGS ve HGS işlemleri için 6
 • Diğer işlemler için ise 7

tuşlanmalıdır.

Ziraat Bankası POS Destek Numarası

Ziraat Bankası’nın pos destek müşteri hizmetleri destek numarası 0850 202 35 00 aranmalıdır. Bu numaranın aranmasının ardından bankanın müşteri hizmetlerine bağlanılmaktadır. Sırasıyla 1,6,0 tuşlanmasıyla beraber bekleme aşamasına geçilmektedir. Bazı zamanlarda ciddi bir yoğunluk olmasından dolayı yukarıdaki tuşlar değişebilir. Ancak, güncel tarih itibariyle söz konusu tuşların geçerli olduğunu söylemeliyiz.

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanma yöntemi banka tarafından belirli aralıklarla yenilenmektedir. Vermiş olduğumuz numaranın aranmasının ardından T.C kimlik numarası girilmelidir. Menüye gelinmesiyle beraber 1 ve 6 numaralarına basılmalıdır. Ardından şifre girilmelidir. Son olarak, 0 tuşlanmalıdır.

Ziraat Bankası; çok sayıda müşteriye sahip olmasından dolayı müşteri hizmetlerinin de ciddi seviyede yoğun olduğunu söylemek gerekir. Bu yüzden, tüketiciler, dakikalarca beklemek zorunda kalırlar. Bu noktada, internet veya mobil bankacılığın sıra beklemeden işlemleri halletmek adına daha iyi bir seçenek olduğunu ifade etmeliyiz.

birevim

Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi 300 Bin TL Başvuru Şartları

Önceki Yazı

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Listesi (Güncel)

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3 Comments

 1. Bu aralar pandemiden dolayı müşteri hizmetlerine bağlanmak çok zor 🙂

 2. Ziraat Bankasının müşteri hizmetlerine pandemi bağlanmak zor ama pandemisiz gerçekten çok efsane bir hizmet anlayışları var

 3. Bunu deneyeceğim bağlanırken çok sorun yaşıyordum teşekkürler 🙂

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

8 + 13 =