Kredi Haberleri

Ziraat Katılım Bankası

Resmi gazetede yayınlanarak kuruluş yapılan Ziraat Katılım Bankası A.Ş.’nin sermayesinin yüzde yüzü Türkiye Cumhuriyeti Hazinesinden ödenmiştir. Uygun ürünler ve alternatif dağıtım kanalları ile her zaman müşterilerine en iyi hizmeti vermeye hazırdır.

birevim faizsiz ev

Ziraat Katılım Bankası diğer katılım bankaları gibi ihtiyaca yönelik hizmet veren bir yapıya sahiptir. Kişileri inleyerek çözümler üreten bir yapıya sahip olan katılım bankası ayrıca topluma ve paydaşlarına değer katacak çalışmalarda bulunmak için faaliyet gösteren bir yapıya sahiptir. 

Ziraat Katılım Bankası Satılık Gayrimenkuller

Her bankada olduğu gibi ziraat katılım bankası gayrimenkul listelerine internet üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Ziraat Katılım Bankası satılık gayrimenkuller için konut resimlerinin altında şube telefonları yer almaktadır.

Sıfır faizli konut kredisi avantajı sağlayan ziraat katılım faizsiz bankacılık sektöründe iddialı bankalardan biridir.

Faizsiz konut satın almak için Ziraat Katılım Bankası size fırsat sunuyor. 120 ay vade imkânı ile düşük kar payı oranları ile tahsis edilebilen faiz konut kredisi kullanmak için en yakın şubeye ulaşabilirsiniz. Alacağınız evde oturabilir yâda yatırım aracı olarak kullanabilirsiniz.

Peşinatsız Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile konut edinebilirsiniz. Sahip olduğunuz başka bir konut varsa bunu ipotek ettirerek yeni konutunuzu peşinatsız satın alabilirsiniz.

Normal şartlarda kefil istenmez ancak şube ihtiyaç duyarsa isteyebilir.  Ziraat Katılım Bankası sisteminde konut için kredinizi; aşağıdaki şekillerde edinebilirsiniz.

 • Peşinatsız,
 • Kefilsiz,
 • Faizsiz

Konut Kredisi İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

 • Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı,
 • Gelir Belgesi,
 • İkametgâh,
 • Satın Alacağınız Konutun Tapu Belgesi,

Herhangi bir ziraat bankası şubesinden başvuru yapabilirsiniz.  Hızlı işleyen sistemde bir gün içinde yanıt verilmektedir.  Ve onaylanma durumunda bir hafta da süreci tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Katılım Konut Kredisi Şartları Nelerdir?

 • C. vatandaşı olmak,
 • 18 yaşından büyük olmak,
 • En az 3 aydır SGK’lı olmak, toplamda ise en az 12 ay SGK primi ödemek,
 • Düzenli bir gelire sahip olmak şartlar arasında yer alıyor.
 • Elbette Kara listede bulunmamak gerekiyor. Uzun yıllar sürecek bir ödeme planında yer alacağınız için referanslar önemlidir.
 • Yüksek bir kredi notuna sahip olunması tercih edilir.
birevim

Kadıköy Metro Durakları

Önceki Yazı

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 5 Banka

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

7 Comments

 1. Ziraat Bankası devlet bankaları arasında kuralları tam uygulayan ve müşteriye en çok seçenek sunan banka bence

  1. Merhaba Arif Bey;
   Güzel değerlendirmeniz için teşekkür ederim. Ziraat Katılım bankası, en iyi hizmeti verme anlayışıyla çalışmaktadır.

 2. Ziraat Katılım Bankası’nın faizsiz konut kredisi girişimi bence çok güzel, bende ailem sayesinde haberdar olup faydalanmıştım.

 3. Ziraat Bankası devletin olduğu için kuralları tam uyguluyor bu çok güzel bir şey, belgelerinizi hazırlayıp şubeye başvuruyorsunuz ve kısa sürede cevap alıyorsunuz.

 4. Ziraat Katılım Bankası’nın bu satılık gayrimenkulleri için, alım sırasında peşinat zorunluluğu var mı?

  1. Merhaba Mehmet Bey,
   Peşinatsız Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile konut alabilirsiniz. Sahip olduğunuz başka bir konut var ise bunu ipotek ettirerek yeni konutunuzu peşinatsız satın alabilirsiniz.

 5. Ziraat Bankasının Katılım Bankası kısmı gerçekten aktif olduğundan beri müşteri odaklı çalışıyor 🙂

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

15 + four =