Emlak & Konut

Folkart Towers Projesi

İzmir’in yükselen ve gözde projelerinden biridir. Mayıs 2011’de başlanan proje, Ağustos 2014’te bitirilmiştir. Daire, ofis ve mağazalar bulunmaktadır. Toplam 231 daireyi içinde barındırmaktadır. Proje geliştirici firması Folkart Yapı, mühendislik ise Detay Mühendislik firması tarafından yapılmıştır. Folkart Towers, 2 kul ve 40 kattan oluşmaktadır. 27.000 m2 arsa üzerine inşa edilmiştir. Vale, housekeeping ve kuru temizleme gibi birçok özelliği kendi içerisinde barındırmaktadır. Daire metrekareleri 88 ile 200 m2 arasında değişmektedir. Projede 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler bulunmaktadır. Farklı metrekare seçeneklerine sahip olmayan bu projede, daire fiyatları 600.000 TL ile 1.700.000 TL aralığında değişmektedir. Proje ofis üzerine inşa edilmiştir, 440 adet ofis sayısı bu cümlemizi kanıtlar niteliktedir. Proje başlangıcından itibaren %65 oranın değerlenmiştir.

Folkart Towers Projesi Kat Planları

Proje, diğer projeler gibi her daire için farklı metrekareleri barındırmamaktadır. 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler, tek tip metrekareden oluşmaktadır. 2011 yılında inşa edilmesinden dolayı zamanın isteklerine karşı bu şekilde inşa edilmiştir. Daireler, giriş holü ve ebeveyn banyosuna sahiptir.

1+1 daireler; 88 ile 95 m2 aralığında değişmektedir.
2+1 daireler; 126 m2 olarak satışa sunulmuştur.
3+1 daireler ise; 200 m2 olarak satışa sunulmuştur.

Folkart Towers Ödeme Seçenekleri

Folkart Towers projesinin ödeme seçenekleri ve fiyat listesi oldukça merak edilmektedir. Bu noktada fiyatları belirleyen şey, daire metrekareleridir. Projenin 2 adet ödeme seçeneği bulunmaktadır. Projede ofisler de bulunmaktadır. Ofis fiyatları ile daire fiyatları farklılık göstermektedir.

1. Ödeme Seçeneği : %5 Nakit indirimi şeklindedir.
2. Ödeme Seçeneği : %25 Peşin istenmektedir ve kalan tutar firma bünyesinde 12 ay vadelendirilmektedir.

Daire fiyatları ise aşağıda yer aldığı gibidir.

1+1 daire fiyatları; 600.000 TL ile 890.000 TL aralığındadır.
2+1 daire fiyatları; 1.200.000 TL’dir.
3+1 daire fiyatları; 1.700.000 TL olarak belirlenmiştir.

Folkart Tower Özellikleri

Diğer projelere göre daha çok özellik barındıran bu proje, bu sayede yüksek satış adetlerine yükselmiştir.

– Sağlık ve Ambulans Hizmeti
– Housekeeping
– 7/24 Özel Güvenlik
– Vale
– Araç Yıkama
– Kuru Temizleme
– 7/24 Temizlik Hizmeti
– 7/24 Teknik Destek Hizmeti
– Intercom Sistemi
– Kartlı Giriş Sistemi
– Mağazalar
– Yeşil Alan
– Yürüyüş Alanı
– Spor Kompleksi
– Yandın Dedektörleri
– Servis Asansörü
– Bahçe
– Kafe ve Restoran
– Parti Alanı
– Bilardo
– Masaj Salonu
– Çocuk Oyun Alanı
– Sauna
– Futbol ve Basketbol Sahası
– Şömine
– Isı Yalıtımı
– Açık ve Kapalı Yüzme Havuzları
– Çocuk Yüzme Havuzu
– Tenis Kortu gibi birçok özellik Folkart Towers’ın içinde yer almaktadır. Projenin bu kadar çok özelliği bir arada barındırmasını nedeni ise; hem daire hem de konutların bir arada bulunmasıdır.

Folkart Towers Nerede ve Yakın Çevre

Folkart Towers, İzmir’in Bayraklı ilçesinde yer almaktadır. Merkezi konumu sayesinde birçok okul, hastane ve alışveriş merkezine yakın konumdadır.

Şifa Üniversitesi Bornova Eğitim Araştırma Hastanesi, Ege Üniversitesi Hastanesi, Özel Çınarlı Hastanesi, Central Hospital, Özel Ata Sağlık Hastanesi, Kent Alsancak Tıp Merkezi ve İzmir Özel Ege Şehir Hastanesi gibi birçok özel ve devlet hastanesine yakın konumdadır.

Özel Alsancak Final Temel Lisesi, Bornova Atatürk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, İzmir Boğaziçi Koleji, Bahçeşehir Koleji, Mustafa Kemal Anadolu Lisesi, Bayraklı Sağlık Koleji, Bornova Atatürk Kız Teknik Ve Meslek Lisesi gibi hem devlet hem de özel okullar Folkart Towers projesine yakın okullar arasında yer almaktadır.

Folkart Towers projesine yakın alışveriş merkezleri ise şu şekildedir: Tespo Cash&Carry, Ege Çarşı Mağazaları, Mahall İzmir, Forum Bornova, Kidsmall Avm, Perla Ege ve Corners Avm’dir.

birevim

Folkart İncity Projesi

Önceki Yazı

Folkart Vega Projesi

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

4 × two =