TOKİ

Amasya TOKİ kura sonuçları isim listesi 2020 sorgulama! TOKİ Amasya kura sonuçları açıklandı mı?

Toki’nin Amasya ilinde yapılacak olan 100.000 sosyal konut projesini kapsayan ve Amasya’nın merkez ilçesinde yapılacak 2+1 ve 3+1 olan binaların insanların sabırsızlıkla beklediği ve sonuçlarına belki bazılarının işte şans kapıyı vurdu diye sağlam bir cümle kurdurtacağı Toki kura sonuçları açıklandı. Beklenen kuraya başvuran kişiler Amasya’da bulunan ve bu haberi iple çeken vatandaşlar sonuçları araştırmak istiyor,peki burada bahsedilen verilere nasıl ulaşabilirler,hangi kaynaklar onlara yardımcı olup net sonuçları görmelerinde bir yol haritası olur?

birevim faizsiz ev

Merakla beklenen TOKİ kura sonucunu nasıl öğrenebiliriz?

Amasya TOKİ kura sonuçları isim listesi sorgulama konusundan önce hangi konutlara sahip olabileceğinize değinelim. (2+1) olarak 295 adet ve (3+1) olarak 126 adet konut sayısı ve çekilişte çıkmayı bekleyen hayli yüksek katılımcı vardır. İnsanlar ise bu sorgulamayı Toki’nin kendi tasarlamış olduğu http://talep.toki.gov.tr sitesine girip orada kolaylık ile karşılarına çıkacak olan (İl Seçiniz) seçeneğine tıklayarak ve bir sonraki adımda ise (proje seçiniz)e tıklayarak istedikleri ve merak ettikleri kura sonuçlarına bakabileceklerdir.

Peki, Toki’nin Gerçekleştirmiş olduğu bu fırsata başvuruyu nasıl yapabiliriz ve Toki’nin bizden istediği şartlar nelerdir?Türkiye Cumhuriyetinde yaşamak Türkiye Cumhuriyeti Kimliğine sahip olmak, katılımcının çekirdek ailesinin (eşi, sorumlu olduğu çocukları vekâleti olan çocukları) gibi kişilerin DİKKAT! Minimum 1 sene boyunca imar edilecek evlerin bölgesinde yaşaması.Hiç bir şekilde bir konut sahibi olmamaları gerekir çünkü bu konut fırsatları,konutu olmayan insanlar için düzenlenmektedir ve şirket politikasının belirlemiş olduğu İstanbul harici 5.500 TL her şey dâhilinde net geliri olması İstanbul için belirlenen rakam ise 6000 TL minimum geliri olmasıdır.(Bunların haricinde eşini kaybetmiş olan savaşta gazi olan veya ailesinde savaşta şehit düşmüş kişilerin ve devlet nezdinde bir görevde ciddi zayiatı olan aile bireylerine ise aynı beklentiler ve şartlar uygulanmayacaktır). O şartlar ise konutlar da %10 peşinat ödemesi ve 240 ay bölünecek şekilde sabit taksit olarak ödeme yapılacağı ve HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ olup, çekilişin yapılacağı olan evlerin illerin öncesinde minimum 3 sene ikamet edip belgeleri ile kanıtlamaları gerekmektedir aksi takdirde işe yaramayacak ve geçersiz sayılacaktır.

Peki, Amasya TOKİ kura sonuçları sonrası elimizde bir şey yoksa ve çekilişi kazanamadıysak nasıl paramızı iade ederler?

Çekilişin devamında ise en çok merak edilen konu da tabii ki para iadesi çünkü bu bir kura ve herkes kazanamıyor dolayısıyla para iadesini TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş den iade alabilirler fakat Malum tüm dünyayı etkisi altına alan bu pandemi (COVİD 19) dolayı ve alınan tüm sağlık önemleri de bankalara da yansımış durumda ve bunun için banka şubelerine gitmek yerine web sayfasından bağlanarak kendilerinin yatırdığı tutarın ve anlaşmakta oldukları rakamdaki paranın geri iade haklarını elde edebilirler.

birevim

2020 TOKİ Afyonkarahisar İscehisar kura sonuçları isim listesi açıklandı mı?

Önceki Yazı

Avrupa Yakası Konut Projeleri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

14 Comments

 1. Bir sonraki toki başvuruları ne zaman olacak acaba bilginiz var mı veya takip edebileceğimiz bir yer var mı?

  1. Merhaba Burak Bey,
   Toki başvuruları ile ilgili bilgileri sitemizden takip edebilirsiniz.

 2. Tokinin sitesinden takip ediyorum ama çok karmaşık siteleri, sizin sitenizden takip etmek daha güzel ve kolay oluyor 🙂

 3. Tokinin yeni kuralarını nasıl takip edebiliriz?

  1. Merhaba Cansu Hanım,
   Toki’nin kura sonuçları için Toki’nin web sitesini ziyaret etmelisiniz.

 4. Toki kuralarında şanslı olanlar gerçekten çok şanslı, düşük taksitlerle ev sahibi oluyorlar 🙂

 5. Tokinin kuraları gerçekten çok güzel, bende katılıyorum ama daha çıkmadı 🙂

 6. Tokinin kura sonuçlarını nereden takip edebiliriz? 🙂

  1. Merhaba Sevgi Hanım,
   Toki’nin resmi web sitesinde kura sonuçlarını takip edebilirsiniz.

 7. Tokinin yeni kuraları ne zaman olacak belli mi acaba? Sitesinde göremedim pandemi sebebiyle de yapmıyorlar galiba

 8. Toki’nin bu kuralarının sonuçlarını canlı canlı izlemek aşırı heyecanlı oluyor

 9. Tokinin kuralarına katılmayı bende çok istiyorum ama sürekli başka illerde oluyor, ikamet etmediğim ilde başvuru yapabiliyor muyum?

  1. Merhaba Ali Bey,
   Başvuru şartlarından biride ikamet zorunluluğudur.

 10. Toki kura çekimleri gerçekten çok iyi oluyor, bir çok insan faydalanıyor bundan 🙂

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

3 + fourteen =