Emlak & Konut

Bir Ev Nasıl Alınır?

Bir ev satın almak için onu bulmak ve şöyle demek için yeterli olmadığını çoktan fark etmiş olmalısınız: o evi istiyorum. Hayır, bu kadar basit değil elbette.

Ekonomik olarak karşılayıp karşılayamayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Aylık ne kadar tasarruf edebileceğiniz bilmeniz elbette büyük avantaj sağlayacaktır.

Ev Almaya Nereden Başlarsınız?

Bir ev satın almak istediğinizde yapılacak en önemli şey mülkü seçmektir. Sonsuza kadar olmasa bile nerede yaşayacağınıza karar vereceksiniz. Buna ek olarak, her ay ne kadar tasarruf edebileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Almak istediğiniz evi seçtikten sonra aylık tasarruf miktarınız, aylık ödeme tutarını belirleyecektir.

Bir ev mutlaka disiplinli bir ekonomik planlama yapılarak alınır.  Siz aylık tasarruf miktarınızı belirledikten sonra gerisi kolay! Birevim faizsiz finansman sisteminde kira öder gibi ev sahibi olmak mümkündür.

Bir ev seçerken, okullar, devlet daireleri, süpermarketler veya toplu taşıma gibi hizmetlerin yakınlığı gibi farklı ayrıntıları göz önünde bulundurmak önemlidir. Elbette, bu hizmetlere sahip bir mülkün fiyatı izole edilmiş bir evin fiyatından daha yüksek olacaktır. Ancak, çocuğunuzun okuluna, otobüsüne veya metro durağına gitmek veya son dakikada ihtiyacınız olursa bir litre süt almak için her gün arabayla hareket etmek zorunda kalmamanız için tasarruf edeceğiniz hava, rahatsızlık ve yakıtı düşünün.

Hangi evi alacağına karar vermeden önce göz önünde bulundurulacak diğer şeyler şunlardır:

 • Ev güneş alıyor mu? Eğer ev güneş almıyorsa, ısıtma faturasını yükseltmenin yanı sıra nem riski altında olabilir;
 • hem yapının hem de sistemlerin (elektrik ve hidrolik) bakım durumu nedir?

Ev Satın Alırken Satın Alma Teklifi

En yaygın seçeneklerden biri (ve çoğu durumda en güvenlisi) işin uzmanı bir emlakçı ile irtibata geçmektir. Emlak uzmanı size aşağıdaki konularda bilgisi ile rehberlik edecektir.  Satın alma aşamasında finansal olarak ise faizsiz finansman şirketleri destek verecektir.

 • evin gerçek mülkiyeti;
 • özelliğin kategorisi;
 • tesis sayısı;
 • kusurların olmaması (haciz, nöbet vb.);
 • enerji sınıfı.

Emlak uzmanı ayrıca satın alma teklifini, ön teklifi ve satış eylemini hazırlayacak ve noter tarafından tapu anında size yardımcı olacaktır.

Peşinatsız ve kira öder gibi kredisiz ev almak için faizsiz finansmanı hakkında bilgilenelim.

Faizsiz Finansman Sisteminde Bir Ev Nasıl Alınır?

Faizsiz finansman sisteminde ev sahibi olmak için yapmanız gereken iki şey var; birincisi her ay için tasarruf miktarınızı bilmek ve ikincisi ise almak istediğiniz evin ne kadara mal olacağını bilmektir.

Gerisi için Birevim faizsiz finansman avantajını değerlendirebilirsiniz.  Uzun yıllardır hizmet veren firma sektörün ilklerindendir. Sosyal medyada gerçek kişiler üzerinden yapacağınız araştırmada göreceksiniz ki; şimdiye kadar yüzlerce insan peşinatsız ve kredisiz ev sahibi olma avantajına sahip olmuştur.  Peşinatsız ev nasıl alabilirim? Bu soru kafanızda dönerken stres katsayınız artıyor değil mi? Biz sizi bu stresli durumdan kurtarabiliriz.  Birevim faizsiz finansman sistemi ile;

 • Peşinatsız
 • Faizsiz
 • Kredisiz
 • Küçük taksitlerle ev sahibi yapan bir finansal sistemdir. İnternet siteleri üzerinden size en yakın şubeye ulaşabilirsiniz.

Sistem devlet güvencesi ve denetiminde hizmet vermektedir.

birevim

Evin Tamamına Kredi Çıkar Mı?

Önceki Yazı

Ev Hanımları Nasıl Para Biriktirilir?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

13 + 16 =