Bilgi Bankası

Güvenli Ödeme Sistemi Nedir?

Teknoloji geliştirme, artan sayıda çevrimiçi işlem ve hızlı bir yaşam tarzı, siber suçlular için yeni fırsatlar yaratıyor. Çevrimiçi bir tüccar olarak, müşterilerinizin verilerinin güvende olduğundan emin olmak için en yüksek düzeyde ödeme güvenliği sağlamanız gerekir.

Eksiksiz şifreleme ve çeşitli dolandırıcılık önleme araçları katmanlarıyla en yüksek düzeyde güvenlik sağlamak, çevrimiçi işiniz için bir öncelik olmalıdır. Tüm güvenlik önlemlerini kendi başınıza yönetmek zor olsa da, hem ödeme işlemeyi hem de dolandırıcılığa karşı etkili korumayı birleştiren güvenilir bir ödeme platformu bulmanızı önemle tavsiye ederiz.

Güvenli çevrimiçi ödemeleri nasıl sağlıyorsunuz?

Satın alma sürecini kontrol altında tutmak ve ödeme işleminin her adımında dolandırıcılık riskini azaltmak sizin sorumluluğunuzda olduğundan, hassas ödeme noktalarını azaltan çözümler sunmalısınız.

Ödemelerinizi güvende tutacak en önemli şeyleri öğrenmek için okumaya devam edin.

SSL protokolü

Ödeme güvenliğiniz için çok önemli olan ilk şey, web sitenizde uygulanan bir SSL protokolünün olmasını sağlamaktır. Kredi kartı bilgileri ve müşterilerin ödeme işlemi sırasında paylaştığı hassas veriler gibi siteden geçen bilgileri şifrelemenize yardımcı olur.

Ayrıca, web adresinizin yanındaki https ile başlayan URL çubuğunda görünen asma kilit simgesi, müşterilere web sitenizin korunduğunu ve kullanımının güvenli olduğunu söyler. Bu, çevrimiçi itibarınızı artırır, marka bilinirliğini artırır ve güvenilirliğinizi artırır.

SSL sertifikası işletmeniz için pek çok avantaj sağlar, bu nedenle bir tane olduğundan emin olun.

PCI uyumluluğu

Web sitenizde ödeme kabul ediyorsanız veya ödeme sağlayıcılarından biriyle çalışmayı düşünüyorsanız, muhtemelen PCI uyumluluğunu duymuşsunuzdur. Kısacası PCI DSS, Visa, MasterCard, American Express, Discover ve JCB gibi büyük ödeme kartı markaları tarafından oluşturulan bir dizi düzenlemedir. Bu şema, kuruluşların her tüccarın uyması gereken 12 genel veri güvenliği gereksinimine uymasını gerektirir. Kredi kartı şirketleri, çevrimiçi işlemleri güvenli hale getirmek ve kimlik hırsızlığına karşı korumak için PCI uyumluluğu gerektirir. PCI Uyumluluk Güvenlik Standardı Konseyi’ne göre, kredi kartı verilerini işlemek, depolamak veya iletmek isteyen herhangi bir tüccarın PCI uyumlu olması gerekir.

Tokenizasyon

Tokenizasyon, ödeme güvenliğini iyileştirmeyi kolaylaştıran ve güvenlik açıkları olmadan bir ödeme süreci sağlayan bir teknolojidir. Bir işlemin güvenliğini etkilemeden satın alma sırasında müşterinin kimliğinin doğrulanmasına yardımcı olur.

3D Güvenli

3D Secure kimlik doğrulama, kartsız işlemler için ek bir güvenlik katmanıdır. Ad, bir banka, işlemi işleyen teknoloji ve veren banka gibi üç alanı içeren bir mesajlaşma protokolü olan ‘Üç Alan Güvenliği’nden gelir.

Sistem genellikle kart sahibi bilgilerini doğrulamak için jeton veya biyometrik ister, bu da dolandırıcılık girişimlerinin sayısını azaltabilir. Ayrıca, başarıyla doğrulanan her işlemdeki sorumluluk, bir tüccardan kartı veren bankaya kaydırılır.

Adres Doğrulama Hizmeti

AVS olarak da bilinen Adres Doğrulama Hizmetini de kullanabilirsiniz; bu, banka ve kredi kartlarında sahte işlemleri önlemek için kullanılan bir güvenlik önlemidir. Araç, kart sahibi tarafından sağlanan fatura adresinin kartla ilişkili adresle eşleşip eşleşmediğini doğrular.

Adres, bir kredi kartı işlemi sırasında satıcının yetkilendirme talebinin bir parçası olarak doğrulanır. Satıcı, kredi kartı işlemcisinden bir yanıt kodu alır ve işlemin kabul edilip edilmeyeceğini bilir.

 

birevim

Ziraat Bankası Vadeli Mevduat Faizi Ne Kadar?

Önceki Yazı

Nasıl Hızlı Para Kazanılır?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

sixteen + 9 =