Emlak & Konut

Hiç Param Yok, Nasıl Ev Alabilirim?

Emlak fiyatlarının düştüğü yıllar ve anormal derecede yüksek olduğu yıllar vardır. Fiyatlar ne kadar düşükse, iyi bir anlaşma yaptığınız konusunda, satın alma işleminizi yapmak için iyi bir zaman olabileceğinin bir işareti olarak kabul edebilirsiniz. Bir alıcının pazarında, düşük fiyatlar, zamanın sizin lehinize işlemesi olasılığını artırır ve evinizin yolun sonunda takdir edilmesine neden olur. 2022’de konut fiyatlarına ne olacağını söylemek için henüz çok erken. Ancak tarih tekerrür ederse, COVID-19 salgını ve bunun ekonomi üzerindeki dramatik etkisinin bir sonucu olarak konut fiyatlarında bir düşüş bekleyebiliriz.

Ev sahibi olmanın önündeki en büyük engellerden biri, bir eve sahip olmak için yeterli peşinata sahip olmamaktır. Tasarruf hesabınız biraz zayıf görünüyorsa bir ev satın alamayacağınızı düşünseniz de onu çalıştırmanın bazı yaratıcı yolları vardır. Belirli kredi programlarından aile hediyelerine ve daha fazlasına kadar, ev sahipliği hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için bir yol bulma olasılığınız yüksektir. Yok yatırım konusunda yetenekli değilim diyorsanız.  O zaman faizsiz finansman sistemi ile %0 faiz ile ev alabilirsiniz.  Faizsiz ev almak için aşağıda size en avantajlı yolu sunacağız.

Köşede hiç paranız yoksa bile ev sahibi olabilirsiniz.

Ev Satın Almaya Hazır olup olmadığınıza Karar Verin

Bir ev satın almak büyük bir taahhüttür. hem heyecan verici hem de korkutucudur. Gayrimenkul satın almaya veya ipotek seçeneklerini karşılaştırmaya başlamadan önce, ev sahibi olmaya hazır olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Bir ev satın almak kök saldığın ve hayatın bir sonraki bölümüne hazır olduğun anlamına gelir. Öte yandan, muhtemelen ödemek zorunda kalacağınız en büyük borcu üstlendiğiniz anlamına da gelir. Bir ev satın almaya hazırlanmanın finansal gerçekleri çok fazla stres, belirsizlik ve soru ile gelebilir: Bir kredi almaya hak kazanacak mıyım? Ne kadara hak kazanacağım? Peşinat için yeteri kadar var mı? Liste devam ediyor.

Şimdi kredi verenlerin ve ev sahiplerinin göz önünde bulundurması gereken bazı faktörlere bakalım. Gelir ve gider durumu, borç vereniniz sadece ne kadar para kazandığınızı görmek istemeyecektir. Ayrıca, gelir kaynağınızın istikrarlı ve güvenilir olduğundan emin olmak için bir çalışma geçmişi (genellikle yaklaşık 2 yıl) görmek isteyeceklerdir. Gelirinizi hazırlamak, sürekli istihdamı göstermek için doğru belgeleri bir araya getirmekle ilgilidir. Öte yandan, vergi beyannamelerinizi ve serbest meslek sahibiyseniz borç verenin talep ettiği diğer belgeleri göndermeniz gerekecektir.

Peşinatsız, hiç paranız yokken ev alabilirsiniz!

30 yılı aşkın süredir hizmet veren faizsiz finansman firması Birevim hiç paranız olmadığında dahi sizi ev sahibi yapabiliyor.  Peşinatsız ödeme modelleri ile kısa sürede ev sahibi olmanız mümkündür.  18 yaşını geçmiş ve sabit aylık gelire sahip kişiler peşinatsız ev sahibi olabiliyor.

Her ekonomi grubuna özel oluşturulmuş sistemlerden birini seçerek Türkiye’nin herhangi bir yerinde ev sahibi olabilirsiniz.

 

birevim

Ev Almak İçin Ne Gerekli!

Önceki Yazı

Senetle Alınan Araba Satılır Mı?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

sixteen + 5 =