Emlak & Konut

Peşinat Vermeden Ev Alınır Mı?

Tek kelimeyle, evet. Gerekli peşinatın sıfır olduğu yerlerde ipotekler mevcuttur. Bunlar genellikle “%100 krediler” olarak adlandırılır. Ödünç verilen paranın belirli bir evin piyasa değerinin %100’ünü oluşturduğu krediler faizsiz finansman sistemleridir.

Bir Ev İçin Ortalama Peşinat Nedir?

Tarihsel olarak, konut ipotekleri için ortalama peşinatlar, konut fiyatları, faiz oranları ve diğer faktörlerle aynı adımda dalgalandı. On yıllar boyunca, bir evin peşinatı için ulusal ortalama %20 civarında bir yerde kaldı. Ancak peşinat ortalamaları son on yılda düştü. 2019 itibariyle, ilk kez alıcılar için ortalama peşinat kabaca %7’dir ve tekrar alıcılar için daha yüksektir (%16). Borçlunun mali durumunun peşinatını etkilediğini unutmayın. Örneğin, banka hesabında çok az parası olan veya hiç parası olmayan ilk kez ev alan bir alıcı, sıfırın altındaki bir kişi kredisi seçebilir. Bununla birlikte, bu kredi seçeneği, aylık ödemeyi artıran peşin ve aylık ücretlerle birlikte gelir. Yeterli birikime sahip başka bir ilk kez alıcı, aylık ödemeleri düşük tutmak için%20 veya daha fazla indirim yapmayı seçebilir. Her durumda, alıcılar peşinatlar söz konusu olduğunda “kalabalığı takip etmemelidir”. Kendi durumlarına bakmalı ve kendileri için en iyi olanı keşfetmelidirler. Neyse ki, bugünün Mortgage piyasası %0 indirim, %20, %50 veya başka herhangi bir miktarı seçmelerine izin veriyor.

%0 faizsiz finansman konusunda uzun yıllardır hizmet veren firmalar ile ilgili detaylara yer vereceğiz.

Bir ipotek için onayı almak için ne gerekir?

Bir ipotek başvurusunu tamamlamadan veya hatta bir evde dolaşmadan önce, şunları bilmek isteyeceksiniz:

  • Aylık geliriniz
  • Toplam aylık borç ödemelerinizin toplamı:
  • Kredi puanınız ve son birkaç yıldaki kredi sorunları
  • Ne kadarlık ev alacağınız
  • Peşinat verecek misiniz?

Birevim gibi Faizsiz finansman şirketleri ise dilerseniz peşinatsız ev sahibi olmanıza olanak sağlıyor. Sadece 18 yaşını doldurmuş olmanız ve aylık sabit gelire sahip olmanız yeterlidir.

Faizsiz Finansman ile Peşinatsız Ev Almak için nereye başvurmalısınız?

Bir bankadan ipotek kreditörüyle görüşebilir ve istediğiniz zaman ön yeterlilik alabilirsiniz. Ancak bankalar %20 peşinat şartına sahiptir. Peşinatsız ev almak için ise Birevim Faizsiz Finansman sistemleri destek vermektedir.  0 peşinatsız   şekilde küçük taksitlerle ev sahibi olabilirsiniz.

Başvuru için Birevim resmi web sitesinden form doldurabilir.  Ya da 444 23 53 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

Birevim’ den Ne kadar Faizsiz Kredi Alabilirsiniz?

Ev kredisi sürecine başlamadan önce, esas olarak geri ödeme kapasitenize bağlı olan toplam uygunluğunuzu belirleyin. Geri ödeme kapasiteniz, aylık harcanabilir, fazla gelirinize dayanmaktadır ve bu da toplam aylık dahil gibi faktörlere dayanmaktadır.

Aylık ne kadar taksit ödeyebileceğinizi biliyorsanız ve ayrıca almak istediğiniz evin tutarını biliyorsanız evinize taksitle sahip olabilirsiniz.  Kısa sürede peşinatsız ev sahibi olmak için hemen faizsiz finansman şirketleri ile irtibata geçiniz.

 

birevim

Düzenli Olarak Nasıl Para Biriktirilir?

Önceki Yazı

Ev Almak İçin Ne Gerekli!

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

12 + 1 =