TOKİ

TOKİ Iğdır Projeleri ve Proje Bilgileri

TOKİ tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların ev sahibi olması için yapılan projeler her şehrimizde sürekli olarak yapılmaya devam ediyor. TOKİ Iğdır ilimizde yaptığı projeler arasında sadece konut yapmıyor. Aynı zamanda insanların sosyal bir alanda yaşamalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yapılıyor. Okul, hastane, ticaret alanları, parklar, cami gibi bir çok binanın inşaatı da kurum tarafından yapılarak insanların yeni ve kaliteli bir sosyal alanda yaşamaları sağlanıyor.

TOKİ Iğdır projeleri arasında merkez sosyal konut uygulaması, Topçular 16 derslikli lise, 300 kişilik pansiyon ve spor salonu ve Tuzluca 240 kişilik pansiyon bulunuyor. Bu projelere bir taraftan yenileri de ekleniyor.

TOKİ Iğdır Başvuru Şartları

TOKİ’nin bu şehirde yapmış olduğu konut projelerine dahil olmak isteyen tüm vatandaşlarımızın yapması gereken ilk işlem kurum tarafından belirlenen şartları sağlayıp sağlamadıklarından emin olmak olacaktır.

  • Iğdır’da projenin yapıldığı yerde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmanız gerekiyor.
  • Aylık hane halkı gelir seviyenizin 4500 TL’nin altında olması isteniyor.
  • Daha önce TOKİ’den bir ev almamış olmanız gerekiyor.
  • Üzerinize kayıtlı halde bir arsa veya ev tabusu olmaması gerekiyor.

Bu temel şartları sağlayan 25 yaşından büyük bir TC vatandaşı ailesi adına giderek bu evler için başvurularını gerçekleştirebilir. Kurum bu konularda çok dikkatli davranarak insanların mağdur olmadan gerçek ihtiyaç sahiplerinin ev sahibi olmasını sağlıyor.

TOKİ Iğdır Konut Proje Listesi

Proje Adı Proje Tipi Proje Durumu Konut Sayısı
Iğdır Tuzluca 80 Adet Konut, 90 Adet Dükkan, 1 Adet Cami İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi (Gecekondu Dönüşüm) Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi İnşaat Aşamasında 80
Iğdır Merkez Karaağaç Mah. 224 Adet Yoksul Konutu ve 1 Adet Sosyal Tesis İnşaatı İşi ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi Alt Gelir Grubu İnşaat Aşamasında 224
birevim

TOKİ Hatay Projeleri ve Proje Bilgileri

Önceki Yazı

TOKİ Isparta Projeleri ve Proje Bilgileri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

13 − 9 =