TOKİ

TOKİ Muğla Projeleri ve Proje Bilgileri

Muğla’da yaşayan gelir seviyesi düşük olan ailelerin ev sahibi olmasına imkan verebilmek için TOKİ tarafından projeler yapılıyor. Sadece şehir merkezinde değil aynı zamanda ilçelerde ihtiyaca göre projeler yapılıyor. Sosyal konut uygulamaları içinde ve etrafında cami, park, hastane ve okul gibi inşaatlar da yapılıyor. Bu sayede insanların bir ev yerine sosyal bir çevre almasına imkan sağlanmış oluyor. TOKİ Muğla içinde yapılan projeler ile insanların istediklerine ulaşmasına izin veriliyor. TOKİ Muğla projeleri merkez Kötekli Lise, Yaşilbağcılar sosyal konut uygulamaları ve ilk okulu inşa ediliyor. Tüm bu projelere ihtiyaç halinde yenileri eklenmeye devam ediliyor.

TOKİ Muğla Başvuru Şartları

Toplu konut idaresi tarafından inşa edilen bu evlerden birisini almak istiyorsanız yapmanız gereken öncelikle başvuru yapmadan aşağıda ki temel şartları sağladığınızdan emin olmanız gerekiyor. Bu şartlar ülkede yapılan tüm projeler için geçerli kabul ediliyor.

  • Muğla’da veya projenin yapıldığı ilçede en az bir yıldır ikamet ettiğinin kanıtlanması gerekiyor.
  • Başvuru yapacak kişinin 25 yaşından büyük olması gerekiyor ve aylık hane halkı gelirinin 4500 TL’nin altında olması isteniyor.
  • Üzerinde bir ev ya da arsa tabusu olmaması isteniyor ayrıca TOKİ’den ev almamış olması gerekiyor.

Yapılan çalışmalardan ev almanız için bu temel özellikleri sağlamalısınız. Şehit aileleri, emekliler ve diğer özel durumlar için farklı şartların belirlendiğini hatırlatmamız gerekiyor.

TOKİ Muğla Konut Proje Listesi

birevim

TOKİ Muş Projeleri ve Proje Bilgileri

Önceki Yazı

2020 TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Kuraları Ne Zaman Çekilecek?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

4 × one =