TOKİ

TOKİ Niğde Projeleri ve Proje Bilgileri

İhtiyaç sahibi ailelerin uygun ödeme seçenekleri ve uzun vadeler ile ev almalarına yardımcı olan TOKİ ülkemizin her yerinde çok sayıda projeyi tamamlayarak insanların ev sahibi olmasını kolaylaştırıyor. TOKİ Niğde ve ilçelerinde ihtiyaç duyuldukça yeni projelere başlıyor. Kura çekimi sonucunda tabi başvuru durumuna göre hangi ailelerin bu evlerde yaşayabileceğine karar veriliyor. TOKİ Niğde projeleri içerisinde Altunhisar ticaret merkezi, Bor, Çiftlik ve Merkez Yağdan sosyal konut uygulamaları bulunuyor. Bu projelerin doğru insanların eline ulaşmasını sağlamak ve bu evlerin birer rant kapısına dönüşmesini engellemek için detaylı çalışmalar yapılıyor. Bu konuda dikkatli hareket edildiği bir gerçektir.

TOKİ Niğde Başvuru Şartları

Tüm ülkede yapılan sosyal konut uygulamalarından birisine sahip olmak için başvurunuzu yapmanız gerekiyor. Başvuru yapmadan önceyse aşağıda ki şartların tamamının sağlandığından emin olmanız gerekiyor.

  • Niğde’de başvuru yapacakların bu şehirde ya da projenin olduğu ilçede en az bir yıldır ikamet ettiğini kanıtlamanız gerekiyor.
  • Aylık hane halkı net gelirinizin 4500 TL’nin altında olduğunuzu ispatlamanız gerekiyor.
  • Daha önce TOKİ’nin yapmış olduğu evlerden birisini almamış olmanız isteniyor.
  • Başvuru yapacak kişinin 25 yaşından büyük bir TC vatandaşı olması isteniyor. Üzerine kayıtlı bir tapu ve arsanın olmaması isteniyor.

Bu şartların sağlandığından emin olduktan sonra ev almak için başvurunuzu TOKİ ofislerine giderek başvurunuzu gerçekleştirme şansınız var.

TOKİ Niğde Konut Proje Listesi

birevim

TOKİ Mardin Projeleri ve Proje Bilgileri

Önceki Yazı

TOKİ Manisa Projeleri ve Proje Bilgileri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

3 × five =