Faizsiz Sistemler

Faizsiz Ev Alma Modeli Yasallaşıyor

Nasıl faizsiz ev alacağınızı öğrenmek istiyorsanız, doğru yere geldiniz! İlk evinizi satın almayı düşünmeye başladığınızda, sizi duygularınızın yönetmesine izin vermek kolaydır. Siz farkına varmadan, eve göz atma uygulamanızda satılık evleri takip ediyor noktasına gelmiş olabilirsiniz.  Faizsiz evi satın almanıza olanak sağlayacak yaratıcı finansman seçeneklerini araştırıyorsunuz.

birevim faizsiz ev

Ödeyemeyeceğiniz bir evi inşa etmek çok kolaydır ve bu hata uzun vadede servet inşa etme becerinizi etkileyebilir. Ancak ev satın alma sürecinin adımlarını anlamak, ev satın alma işleminizle ilgili akıllı kararlar vermenizi sağlar.

Faizsiz konut edindirme şirketleri 30 yılı aşkın süredir hizmet veriyor ve devlet tarafından belirli noktalarda elbette kontrolleri var.  Ancak her gün artan şirketler ve sistemleri tercih eden katılımcılar göz önüne alındığında daha güvenli bir hizmet anlayışının gelmesi içinde yönetmelik çalışmaları başladı.

Sistemin Yasal Alt yapısı Var mı?

Faizsiz konut edindirme şirketleri son 30 yılda en fazla 10 şirket ile hizmet veriyordu ancak şuan 35’e yakın şirket hizmet veriyor. Ve sistemin yasal alt yapısı henüz yok.  Sistem dâhilinde 250 bin civarında katılımcı olduğu tahmin edilen rakamlar arasında ve faizsiz konut, otomobil, arsa vb. finansman sisteminin şu ana kadar yasal alt yapısının olmaması bir sorun gibi görünüyor.  Devlet denetimleri olsada yasal düzenleme kesinlikle gerekiyor.

Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finansman Sistemi 

Konut ve otomobil alımına yönelik tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemi nedir? Peşinatsız ve küçük taksitlerle ödeme yaparak ev sahibi olunmasına imkân sağlayan en faydalı sistemlerden biridir.  Faydalı ve avantajlı demeliyiz sanırım.  Özellikle faiz hassasiyeti bulunan(dini anlamda) yâda banka kredisindeki ek faiz maliyetini yüklenmek istemeyen kesimlerce tercih edilen bir sistemdir.

Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finans Sistemi

Otomobil ve konut alımına yönelik tasarrufa dayalı sistemi 30 yılı aşkın süredir var. Ve yüzlerce insan bu sistemde ev ve otomobil sahibi oldu. Banka kredilerinin ek faiz maliyetini yüklenmek istemeyen kişilerce çokça tercih edilmektedir.  Peşinatsız ve küçük taksitlerle noter huzurunda onaylı çekilişler ile bir nevi imece usulü ile ev sahibi olabiliyorsunuz.

Hatta ekonomik durumunuza göre size uygun sistemler dahi yapılandırılmıştır.  Faizsiz ev alma modeli yasallaşarak daha fazla kişinin güvenini sağlayacağa benziyor.

Sistem ve Katılımcıları Güvenini Devlet Yasalaştırma ile Sağlayacak

Sektörde aktif çalışan bir kurumun Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal’a göre; ülkemizde faizsiz bankacılık gibi hızla büyüyen bir sektörde faizsiz konut ile ilgili gelişmelerin ve büyümenin göz ardı edilmesi mümkün değil! Hükümetin yerinde kararı ile hem şirketler hem de katılımcılar davet güvencesinde olacağını söyledi.

Yasal Mevzuat Bekleniyor

BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından başlatılan yasal mevzuat ile ilgili yılsonuna kadar bitmesi bekleniyor.

birevim

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri 2020 – Saat Kaçta Açılır, Kaçta Kapanır?

Önceki Yazı

Birevim Akıllı Saat Kampanyası – Taksitle Akıllı Saat Alın

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5 Comments

  1. Faizsiz ev alma olayı gerçekten şahane bir şey, akrabalarım da ev sahibi oldu faizsiz çok güzel bir şey.

  2. Faizsiz ev alma olayına çok fazla ilgi olduğundan artık yasallaşması gerekiyordu bencede

  3. Bunu yasallaştırmaları gerçekten çok güzel olmuş, bir çok insan bu sistemden faydalanacaktır 🙂

  4. Faizsiz ev alma modelinin yasalaşması gerçekten çok iyi, bir çok insan kurumlara güvenemiyor yasayla güvenebilirler hiç değilse 🙂

  5. Faizsiz ev alma modelinin yasalaşması gerçekten çok iyi, bu tarz ev alacakları garantiye alır

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

thirteen + 8 =