Bilgi Bankası

Param Var Nasıl Değerlendirebilirim?

Nasıl yatırım yapacağınızı bilmek gerçekten çok önemlidir.  Dijital çağda yatırım konusunda biraz araştırma yaparak paranızı katlayabilirsiniz.

Finansal hedeflerinize ulaşmak için para yatırmaya başlamak isteyen yeni başlayan biriyseniz, bu içerik tam da size göredir. Şu anda sizin için en iyi yatırımların neler olduğunu paylaşacağım.

Yeni Başlayanlar İçin Para Yatırımı

Yatırım yapmaya başlarken kendinize sormanız gereken iki önemli soru var.

  • Ne kadar kazanmak istiyorsun?
  • Ne kadar para yatırmak istiyorsunuz?

Bunları cevapladıktan sonra, yatırım yaparak nasıl para kazanılacağını ve başlangıç ​​olarak birkaç güvenli yatırımı göstereceğim.

Ne Kadar Kazanmak İstediğinizi Belirleyin

Yatırım yaptığınızda, çeşitli şekillerde kazanmayı almayı seçebilirsiniz. Pek çok insan yatırım yapmayı öğrenmek için zaman ayırmak istemez ve bu nedenle paralarını bir finansal danışmana veya yatırım fonu yöneticisine emanet eder.

Bu seçeneklerin her ikisi için, danışmanın veya para yöneticisinin hizmeti karşılığında yatırımınızın yüzdesine göre ücretlendirilirsiniz.

Biraz daha düşük bir ücret karşılığında robo-danışman kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Bir robo-danışman paranızı yönetecektir. Evet, tahmin ettiniz, bir bilgisayar algoritması kullanarak robotik olarak yatırımınız takip edilebilir.  Bu tür bir yatırım yönetimi, bir finansal danışmana ödeme yapmaktan daha ucuz olduğu için popülerlik kazanmıştır.

Ancak bot, yatırımlarınızın büyük getiriler elde etmesine ve hatta piyasayı geçmesine izin vermeyecek olan Modern Portföy Teorisine (MPT) dayalı yatırımları seçer. Veya bu şeyleri kendi başınıza öğrenebilir ve Kendiniz Yapabilirsiniz. Tavsiyem kendinizin yönetmesidir.

Yeni başlayan yatırımcılar için bir profesyonel bir uzmana ulaşmayı istemek cazip gelebilir çünkü insanları, özellikle de yeni başlayanları yatırım yapmaktan kasten caydıran birçok yatırım efsanesi vardır.

Ama sizi cesaretlendirmek istiyorum: Kendi başınıza yatırım yapmayı kesinlikle öğrenebilirsiniz.

Ne Kadar Yatırım Yapmak İstediğinizi Belirleyin

Bir sonraki adım, ne kadar para yatırmak istediğinizi bulmaktır. Yatırım miktarı size bağlıdır ve herkes için farklıdır

Az Parayla Hisse Senedi Yatırımı Yapabilir misiniz?

Evet! Kesinlikle az para ile hisse senetlerine yatırım yapabilirsiniz. Aslında, yeni başlayanlara küçük başlayıp oradan devam etmelerini öneririm. Başlamak için küçük yatırım yaptığınızda, iyi bir uygulama edinecek, gerçek risk toleransınızı öğrenecek ve yatırım stratejinizde daha rahat olacaksınız. Ayrıca, bileşik faizin gücü sayesinde doğru yatırımları seçerseniz, küçük meblağlar bile zamanla servete dönüşebilir.

Para yatırarak para kazanmanın anahtarı nedir?

Ne kadar para yatırmanız gerektiğine veya yol boyunca ne kadar yardım almanız gerektiğine bakılmaksızın, yatırım yaparak para kazanmanın anahtarı uzun vadeli yatırım yapmaktır.

Kısa Vadeli Yatırımlar ve Uzun Vadeli Yatırımlar

Kısa vadeli yatırımcılar, hisse senetlerini birkaç yıl boyunca alıp tutmak yerine, kısa bir süre içinde hisse senedi alıp satarak para kazanırlar. Bunu yaparak kesinlikle para kazanabilirsiniz, ancak sorun şu ki, ticarette ne kadar yetenekli olursanız olun, her zaman büyük bir şans unsuru olacaktır. Yeni başlayan yatırımcılar için, özellikle kısa vadeli ticaret neredeyse tamamen şansa bağlıdır ve kolayca kârınız kadar veya daha fazlasını kaybedebilirsiniz.

Yatırım, hızlı zengin olma planı veya kumar oyunu olarak kullanılmamalı, daha ziyade uzun vadede sahip olduğunuz serveti sürekli olarak artırmanın bir yolu olarak kullanılmalıdır. Uzun vadeli yatırımla, riskinizi en aza indirebilir ve kısa vadeli oynaklığın ve fiyat düşüşlerinin bazen yıkıcı etkilerini ortadan kaldırabilirsiniz. Bu, 10 ve 20 yıl boyunca borsada paranızın bileşimine izin vermeyi içerir.

Anladım. Servetinizi birkaç on yıl içinde büyütmek kulağa o kadar da çekici gelmiyor, ama inanın bana, uzun vadeli yatırım en sağlam yatırım türlerinden biridir.

Gayrimenkul Yatırımı

Gayrimenkule yatırım yapmanın faydaları arasında pasif gelir, istikrarlı nakit akışı, vergi avantajları, çeşitlendirme ve kaldıraç sayılabilir. Faizsiz finansman şirketleri, faizsiz, peşinatsız ve küçük taksitlerle   gayrimenkul yatırımı yapmanın bir yolunu sunar.

birevim

Bir Öğrenci Nasıl Para Kazanır?

Önceki Yazı

Oto Vadeli İle Senetle Nasıl Araba Alınır?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

6 + 6 =