Güncel Haberler

Bir Öğrenci Nasıl Para Kazanır?

 

Öğrenci olarak para kazanmanın yolları hakkındaki çoğu makalenin aksine, dikkatinizi çalışmalarınızdan ayırmadan yapılabilecek fırsatlar hakkında özel olarak bilgi topladık. Çoğu öğrencinin derslerine ayırdığı zamandan ödün vermeden para kazanmak istediğini anlıyoruz.

“Okurken nasıl para kazanabilirim?” diye soruyorsunuz. Üniversite öğrencilerinin çevrimiçi para kazanmaları için teknik olarak başlı başına bir “iş” olarak sınıflandırılmayan çeşitli yollar bulduk. Bize inanmıyor musun? Bir üniversite öğrencisi olarak nasıl para kazanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Çevrimiçi anketlere katılın

Çevrimiçi anketleri doldurmak, öğrencilerin boş zamanlarında para kazanmaları için giderek daha popüler bir yol haline geldi. Araştırma şirketleri, yeni ürünleri test etmek ve anketleri yanıtlamak için sürekli olarak dünya çapında yeni üyeler arıyor. Bu, okurken para kazanmak için harika bir fırsat.

İnternette arama yap

Bu imkansız görünüyor, değil mi? İnternette arama yaparak nasıl para kazanabilirsiniz? Bu mümkün ve üniversite öğrencilerinin internetten para kazanmalarının en iyi yollarından biridir. Bu para kazanma fırsatına herhangi bir zaman ayırmanıza gerek yok. Sadece zaten yaptığınız şeyi yapmak için ödeme alırsınız. Peki, nasıl çalışır?

Qmee.com bu yenilikçi fikri yarattı ve kazanmak için tek yapmanız gereken tarayıcınıza bir eklenti yüklemektir. Artık aramalarınıza devam edebilir ve çevrimiçi eğitim ve arama yaparken para kazanabilirsiniz. Normal arama sonuçlarınızla birlikte sponsorlu birkaç sonuç olduğunu görebilirsiniz.

Bu, size nakit ödeme yapıldığından harika bir para kazanma platformudur ve minimum para çekme tutarı yoktur. Ne zaman para çekmek isterseniz, borcunuz ne olursa olsun Pay Pal hesabınıza havale edilir, soru sorulmaz.

“Ödeme Yap” sitelerini kullanın (Use “Get Paid To” sites)

Bir GPT sitesi, çevrimiçi anketler yapmaya benzer. Ancak aradaki fark, çevrimiçi olarak çeşitli etkinlikleri ve teklifleri tamamlayarak kupon veya nakit olarak ödüllendirilmenizdir.

Sadece anketleri tamamlamakla sınırlı değildir. Ayrıca oyun oynamak, uygulama indirmek ve daha pek çok şey ile para kazanabilirsiniz. Bu siteler aracılığıyla kazanılan para da basit ve oldukça iyidir.

Aslında bu parayı kazanmak için hiçbir şey yapmadığınızı düşünürsek, üniversite öğrencilerinin internetten para kazanmalarının en kolay yollarından biri olarak kabul edilebilir. Zaten yaptığınız görevleri tamamlıyorsunuz- neden bunun için para almıyorsunuz! Toluna, denemek için mükemmel bir GTP sitesidir. Dezavantajı yüksek nakit biriktirmek zaman alır.

Ders Notlarını Sat

Okurken para kazanmanın bir başka harika yolu da notlarınızı satmaktır. Notlarını paylaşmaktan çekinmeyen öğrencilerden biriyseniz, bu, öğrenci olarak para kazanmanın birçok mükemmel yolundan biri olabilir.

Notlarınızı satmanız için size bir platform sağlayan siteler var. Yapmanız gereken tek şey, fiyatla birlikte özetlerinizi yüklemek. Başka bir öğrenci indirdiğinde ödeme alırsınız.

Nexus Notes gibi birçok site herkesin kullanması için ücretsizdir. Ancak, bu siteler, notlarınızın satışından kazandığınız paranın bir yüzdesini alma eğilimindedir. Bu, pazarlama gibi maliyetleri karşılamak içindir.

PDF yüklemeniz gerekir, ancak bu notlar elle yazılabilir. Bununla birlikte, bunun yerine notları yazarsanız indirme sayısında artış elde etmeniz daha olasıdır.

Ders Kitaplarını Sat

Öğrenci olarak para kazanmanın en iyi yollarından biri de yıl sonunda diğer öğrencilerin ders kitaplarını bitirdikten sonra satın almaktır. Bunları yeni öğrencilerin gelip bu kitapların reklamını yapması için saklayın. Öğrenciler yeni kitaplardan çok ikinci el kitaplar almaya daha yatkındır çünkü yeni ders kitaplarının çok pahalı olmasıyla ünlenmiştir.

Bu, okurken para kazanmanın bir yoludur, çünkü tek yapmanız gereken bu kitapların üniversitenizin çevresinde veya Amazon Marketplace’te reklamını yapmaktır. Ancak, Amazon’un kitap satışlarından komisyon aldığını belirtmek gerekiyor.

 

birevim

Nasıl Hızlı Para Kazanılır?

Önceki Yazı

Param Var Nasıl Değerlendirebilirim?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

sixteen − one =