TOKİ

TOKİ Sakarya Projeleri ve Proje Bilgileri

Toplu konut idaresi ile ülkemizde gelir seviyesi düşük olan ailelerin daha kolay ev sahibi olması için çalışmalar tüm şehirlerimizde devam ediyor. TOKİ Sakarya ve diğer illerimizde öncelikle ailelerin uygun ödeme koşulları ve uzun vade seçenekleriyle ev sahibi olmasına yardım ediyor. Ardından yapılan projelerin etrafına hastane, okul, sağlık ocağı gibi gerekli ihtiyaçlar tamamlanarak insanlara ulaştırılıyor. TOKİ Sakarya projeleri içerisinde Korucuk 3. Etap sosyal konut, Korucuk Devlet Hastanesi, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Sapanca Toplu Konut Uygulaması bulunuyor. Tüm bunlar göz önüne alındığında sadece barınma ihtiyacı giderilmiyor aynı zamanda sosyal bir çevreye de sahip oluyorsunuz.

TOKİ Sakarya Başvuru Şartları

Toplu konut idaresi bu konutları belirli şartları yerine getiren ailelerin almasına dikkat ediyor. Bu sayede bu evler bir kazanç kapısından çok gerçek ihtiyaçların giderilmesi için yapılmış oluyor.

  • Sakarya’da projenin olduğu yerleşim yerinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmanız gerekiyor.
  • Başvuru kişinin 25 yaşından büyük olması ve hane halkı gelir miktarının 4500 TL’nin altında olması gerekiyor.
  • TOKİ’den daha önce hiçbir ev veya arsa almaması ve üzerinde kayıtlı bir tabu kaydının olmaması isteniyor.

Temel şartlar olarak bu özel şartları sağladıktan sonra başvurunuz yapmanız isteniyor. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra yapılacak kura çekimi ile ailelerin evlerine ulaşması sağlanıyor.

TOKİ Sakarya Konut Proje Listesi

birevim

TOKİ Çorum Projeleri ve Proje Bilgileri

Önceki Yazı

TOKİ Samsun Projeleri ve Proje Bilgileri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

four × two =