TOKİ

TOKİ Samsun Projeleri ve Proje Bilgileri

Karadeniz’in en büyük ili olan ve ülkemizin en önemli liman şehirlerinden birisi olan Samsun’da birçok yapı ihtiyacı TOKİ tarafından karşılanıyor. Özellikle düşük gelirli aileler için bu çalışmalar aralıksız olarak devam ediliyor. TOKİ Samsun il merkezinde ve diğer ilçelerinde sosyal konut uygulamalarıyla birlikte hastane, okul, ticaret merkezi, sağlık ocağı ve ihtiyaç durumuna göre çok sayıda projeye imza atıyor. TOKİ Samsun projeleri içerisinde 400 yataklı hastane, Çarşamba sosyal konut uygulaması ve İkiyüzevler sosyal konut uygulaması yapım çalışmaları devam ediyor. Bu projeler tamamlandıktan sonra yenileri için ihtiyaç halinde adımlar atarak ailelere ulaşması için çalışmalar yapılıyor.

TOKİ Samsun Başvuru Şartları

Samsun’da yaşayan ailelerin kurum tarafından yapılan konutlara başvuru yapabilmeleri için yapmaları gereken ilk işlem başvuru şartlarını eksiksiz bir şekilde sağlamak olacaktır. Şehit yakınları, emekliler ve dullar içinse özel durumlar mevcuttur.

  • Başvuru sahibinin TC vatandaşı olması ve 25 yaşından büyük olması isteniyor.
  • Her haneden bir kişinin başvurusu yeterli kabul edilirken, hanenin aylık gelir miktarının 4500 TL olması isteniyor.
  • Başvuru sahibin üzerinde kayıtlı bir ev veya arsa olmaması gerekiyor.
  • Başvuru yapılacak bölgeden en azından 1 yıldır ikamet ediyor olması gerekiyor.

Bu özel şartları sağlamadan başvuru yapanların bu başvuruları geçersiz kabul edilerek, kurada ev kazansalar dahi bu hak ellerinden alınmasına dikkat ediliyor.

TOKİ Samsun Konut Proje Listesi

birevim

TOKİ Sakarya Projeleri ve Proje Bilgileri

Önceki Yazı

TOKİ Denizli Projeleri ve Proje Bilgileri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

fourteen − 13 =