TOKİ

TOKİ Sinop Projeleri ve Proje Bilgileri

Sinop ilinde gelir miktarı düşük olan ve yüksek ev fiyatları nedeniyle barınma ihtiyaçlarını kira ödeyerek karşılan ailelerin ev sahibi olması için TOKİ tarafından projelere imza atılıyor. Yapılan çalışmalar sayesinde yüzlerce aile ev sahibi olurken bunun yanında kaliteli bir sosyal çevre kazanmayı da başarıyorlar. TOKİ Sinop ilinde başladığı projeleri bir taraftan tamamlarken bir taraftan da yenilerine imza atarak insanların hayallerini gerçekleştirmeyi başarıyor. TOKİ Sinop projeleri arasında Merkez 16 derslikli ilköğretim okulu, engelsiz yaşam alanı, sosyal konut uygulaması ve ticaret merkezi bulunuyor. Tüm projeler hızlı bir şekilde tamamlanarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

TOKİ Sinop Başvuru Şartları

Toplu konut idaresinin yapmış olduğu evleri ister Sinop’ta isterseniz ülkemizin farklı bir noktasında almak isteyen ailelerin öncelikle belirli şartları sağlamaları gerekiyor. Bu şartları sağlamayı başaramayan aileler ev sahibi olamıyor.

  • Sinop’ta bulunan sosyal konut uygulamasından ev almak için en az 1 yıldır ikamet ediyor olmanız gerekiyor.
  • Hanenin aylık gelir miktarının 4500 TL’nin altında olması isteniyor.
  • TOKİ’den daha önce ev almamış olması isteniyor.
  • Üzerine kayıtlı ev veya arsa tabusu olmaması isteniyor.

Bu özel şartları sağlamayan ailelerin başvuru yapsalar dahi başvuruları geçersiz kabul ediliyor. Ülkemizde ki tüm projeler içerisinde şehit aileleri, emekliler ve diğer özel durumlara sahip olan bireyler içinde özel detaylar yer almaktadır.

TOKİ Sinop Konut Proje Listesi

birevim

TOKİ Siirt Projeleri ve Proje Bilgileri

Önceki Yazı

TOKİ Düzce Projeleri ve Proje Bilgileri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

sixteen − nine =