Bilgi Bankası

Türkiye İş Bankası Ekspertiz Ücretleri

İş Bankası sayesinde ev sahibi olmak oldukça kolaydır. İş Bankası anında başvuru sistemi sayesinde ev kredisi başvuru süreci, kısa zamanda başlamaktadır. İstenilen vadeye göre aylık taksit tutarının hesaplanması söz konusu olmaktadır. İş Bankası konut kredisi çeşitleri arasında Ev Kredisi, Herşey Dahil Ev Kredisi, Evden Eve Ev Kredisi, Kentsel Dönüşüm Kredisi, Ev Tamamlama Kredisi, Yabancılara Özel Ev Kredisi ve Tüketici Destek Kredisi bulunmaktadır. Türkiye İş Bankası’nda konut kredileri; hayat sigortalı veya hayat sigortasız olarak verilmektedir. 100 bin TL tutarında konut kredisi almak isteyen birisi, 60 ay vadeyi tercih ettiği takdirde aylık %1,72 faiz oranına tabi tutulmaktadır.

birevim faizsiz ev

Türkiye İş Bankası Ekspertiz Ücretleri 2019

Türkiye İş Bankası ekspertiz ücreti; 2019 yılının Haziran ayında olunan şu günlerde 975 TL olarak belirlenmektedir. Ekspertiz raporunun düzenletilmesinde ödenecek tutar; kesinlikle konut kredisini alacak kişiye ait olmaktadır. 100 bin TL konut kredisi alan birinin aylık geri ödeyeceği taksit tutarı 2.685,12 TL olacaktır. Bu örnekteki bir konut kredisi kullanıcısının ödeyeceği ek ücretler ise 2.521,50 TL olarak bilinmektedir. Bu ücretler içerisinde Türkiye İş Bankası ekspertiz ücreti olan 750 TL de bulunmaktadır. Ekspertiz ücretine dair rakamın güncellenmesi, İş Bankası’nın sorumluluğu altındadır. Bu bağlamda, konut kredisi almayı düşünenlerin o dönemde İş Bankası’nın sitesine giderek güncel ekspertiz ücretleri hakkında bilgi alması şarttır.

birevim

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Ekspertiz Ücretleri

Önceki Yazı

TOKİ, İstanbul’a 10 Bin Sosyal Konut Yapacak!

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

12 Comments

 1. Bu sene fiyatlar biraz daha yükselmiş olarak duydum, bir yakınım bankaya gittiğinde 1.000 TL’nin üstünde rakam vermişler, bu rakamlar sabit midir yoksa banka şubesinden şubesine değişebiliyor mu?

  1. Merhaba Aysel Hanım,
   Ekspertiz ücretleri tüm bankalarda değişkendir. Çünkü mülkün durumuna göre ekspertiz ücretleri değişkenlik gösterebilir. İşbankası 2020 Ekspertiz ücretleri aşağıdaki gibidir.
   ASGARİ EKSPERTİZ ÜCRETİ 975 TL
   AZAMİ EKSPERTİZ ÜCRETİ 1375 TL

 2. İş Bankasının ekspertiz ücreti 950-1000 TL arasında diye duymuştum bende ve bence makul bir ücret. Çalıştıkları ekspertiz firması gerçekten çok kaliteli.

 3. Herhangi bir banka işlemimde her zaman İş Bankasına öncelik veriyorum, diğer bankalara oranla daha müşteri odaklı kurumsallıkla çalışıyorlar.

 4. Türkiye İş Bankası, diğer rakip bankalara göre daha kurumsal ve müşteri öncelikli çalışıyor. Ekspertiz hizmeti ve diğer tüm hizmetler için İş Bankası harici bir banka kullanmıyorum.

 5. İş Bankası ekspertiz hizmetinde çok profesyonel çalışıyor hakkını veriyor ücretinin

 6. İş Bankası ekspertiz hizmetinde muhteşem bir banka

 7. Türkiye iş bankası ekspertiz konusunda gayet başarılı bir banka 🙂

 8. İş Bankası ekspertiz hizmetlerinde çok iyi yılların kaliteli bankası 🙂

 9. Ekspertiz hizmetlerini en iyi yapan bankalardan birisi iş bankası

 10. İş Bankası bankalar arasın en sağlamı ve ekspertiz konusunda da çok başarılı olan bir banka

 11. İş Bankası bence bankalar arasındaki en iyi hizmetleri sunan banka

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

sixteen − five =