TOKİ

TOKİ, İstanbul’a 10 Bin Sosyal Konut Yapacak!

TOKİ, İstanbul’da yaşayan dar gelirli vatandaşlar için yeni bir konut hamlesi başlattı. TOKİ, İstanbul’a 10 bin yeni sosyal konut yapmak için kolları sıvadı.

birevim faizsiz ev

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından başlatılan ucuz konut seferberliği kaldığı yerden devam ediyor. TOKİ Başkanı Ömer Bulut, “Gelen talebi gördük ve İstanbul’a ağırlık vereceğiz. 2020’de en az 10 bin sosyal konutu satışa sunacağız” dedi.

Ürettiği ucuz konutlarla dar gelirli vatandaşların ev sahibi olma hayallerini gerçeğe çeviren TOKİ, 50 bin sosyal konut hamlesi kapsamında proje inşa etmeye devam ediyor. TOKİ Başkanı Ömer Bulut tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul’da en az 10 bin ucuz konut yapılacak. TOKİ 10 bin sosyal konut projesi kapsamında elindeki mevcut arsa stoklarını da değerlendirecek.

TOKİ 10 Bin Sosyal Konut Ne Zaman Satılacak?

TOKİ yakın zamanda 50 bin sosyal konut hamlesini başlatmıştı. Bu çalışma kapsamında İstanbul’da yapılacak 6 bin 300 konut için 318 bin talep geldiği TOKİ tarafından açıklandı. Ömer Bulut, “Gelen talebi gördük ve İstanbul’a ağırlık vereceğiz. 2020’de en az 10 bin sosyal konutu satışa sunacağız” dedi.

10 Bin TOKİ Konutu Hangi Bölgelerde Yapılacak?

TOKİ’nin dar gelirli vatandaşlar için üreteceği 10 bin sosyal konut projesi İstanbul’un çeşitli illerde hayata geçirilecek. Başlattıkları 50 bin sosyal konut projesi çalışmasında 318 bin başvuruyla karşılaştıklarını aktaran Ömer Bulut, “İstanbul’daki 6 bin 300 konut için 318 bin başvuru gelmişti. Vatandaşın yoğun talebini görünce İstanbul’a ağırlık verme kararı aldık. 2020’de İstanbul’da dar gelirli vatandaş için en az 10 bin yeni konutu daha satışa sunacağız” dedi.

Ömer Bulut, arsa üretimi konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan destek aldıklarını söyleyerek “Pendik, Başakşehir, Hoşdere, Ayazma gibi bölgelerde arazilerimiz var. Yine Anadolu yakasında Tuzla’da ek bölgeler var. Sancaktepe’de arazi geliştirme çalışmalarımız sürüyor. Bu bölgelerde dar gelirli vatandaşlar için az katlı projeler hayata geçecek” dedi.

Yatay Mimari

İstanbul’da hayata geçirilecek 10 bin sosyal konut projesi aynı zamanda yatay mimari ayrıcalığına sahip olacak. 5 Mart tarihinde başlatılan 50 bin sosyal konut projesi başvurularının 19 Nisan’da sona erdiğini belirten Bulut, 250 bin sosyal konutun 2023 yılına kadar hayata geçirileceğini, bundan sonrası için yapılacak tüm konut projelerinin yatay mimari ile inşa edileceğini ve mahalle kültürüne de önem verileceğini belirtti.

birevim

Türkiye İş Bankası Ekspertiz Ücretleri

Önceki Yazı

Yunanistandan Nasıl Ev Alınır?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

seven + 13 =