Bilgi Bankası

Ziraat Bankası Kredi Erteleme 2021

Takdir edersiniz ki, insanların herhangi bir finansal destek almadan hayatlarını idame ettirmeleri kolay değildir. Bilhassa konut veya taşıt satın almak isteyenlerin bankalardan kredi almayı tercih ettikleri biliniyor. Bunun yanı sıra, hem özel bankaların hem de kamu bankalarının ihtiyaç kredisi adı altında birbirinden avantajlı kredi seçeneklerine sahip oldukları aşikar!

Kredi almayı düşünen tüketicilerin yüksek bir kredi notuna sahip olması şarttır. Bir başka deyişle, kişinin bankalarla sorunsuz bir ilişkisinin olması gerekiyor. Kredi ve kredi kartı ödemelerini gününde yapan, ödeme gecikmesinden dolayı mahkemelik olmayan kişilerin kredi almasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak, kredi alan bazı tüketicilerin ekonomik sebeplerden dolayı kredi taksitlerini ödeyememelerine de rastlanır. Bu noktada, insanların aklında kredi erteleme nasıl yapılır sorusu vardır. Ziraat Bankası; tüketicilerin kredi almak için en çok başvurduğu bankalar arasında bulunur. Ziraat Bankası kredi erteleme 2021; Google’da çok fazla aratılır.

Kredi Ertelemek İçin Neler Yapmak Gerekir?

Covid-19 yüzünden birçok insanın kredi borçlarını ödeyemediği biliniyor. Bu gerçeğin farkında olan Ziraat Bankası; zor durumdaki tüketicilerinin durumunu düşünerek onlara kredi erteleme imkanları sundu. Ziraat Bankası kredi erteleme işlemlerini gerçekleştirmek isteyenlerin önünde birden çok seçenek yer alıyor. Mobil uygulama, telefon bankacılığı ve banka şubeleri sayesinde Ziraat Bankası kredi erteleme işlemleri yapılabilir. Bunun yanı sıra, Ziraat Bankası; Covid-19 dolayısıyla risk almak istemeyen müşterilerinin banka şubelerine gelmesini önlemek adına farklı bir çözüm daha geliştirmiştir. Bu noktada, Ziraat Bankası müşterileri erteleme taleplerini uzaktan yapabilirler. Hatta, yalnızca SMS ile kredi erteleme başvurusunda bulunabilirler.

  • İlk olarak, KARTERTELE yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numarası yazılarak 4757’ye kısa mesaj gönderilebilir. Tüketiciler; bu sayede kredi kartlarının borçlarını yapılandırma şansına erişirler.
  • Birçok tüketici; kredili mevduat hesabının borçlarını yapılandırmak isteyebilir. Bu noktada, KMHERTELE yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numarası yazılıp yine 4757’ye mesaj gönderilebilir.
  • Takdir edersiniz ki, birçok tüketici; ödeyemediği kredi borçları yüzünden icralık oldu. Bu noktada, tüketicilerinin daha fazla mağdur olmamasını isteyen Ziraat Bankası; onlara banka şubesine gitmeden kredi erteleme fırsatı sunuyor. Bir başka deyişle, kredi borçlarını yapılandırmak adına şans veriliyor. Bu fırsattan faydalanmak isteyen tüketicilerin KREDIERTELE yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaralarını yazıp 4757’ye kısa mesaj göndermeleri gerekiyor.

Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma Fırsatı

Covid-19 sebebiyle birçok bankanın tüketicilere düşük faizli temel ihtiyaç kredisi verdiği biliniyordu. Bu krediler; altı ay geri ödemesiz olarak sunulmuştu. Birçok tüketicinin faydalandığı bu kredinin aylık taksitlerini ödeyemeyen kişilerin sayısı bir hayli fazla idi. Bu noktada, krediyi yapılandırmak isteyenlere 18 ila 36 ay arasında değişen vade uzatımı seçeneği sunuluyor. Bu seçenek ile taksitlerin daha da düşeceğini söylemek mümkündür. Ancak, kredi faiz oranı; yüzde 1,42 olarak düzenlenmiştir.

birevim

Getir İlk Sipariş 30 TL İndirim Nasıl Yapılır?

Önceki Yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

6 − four =