Kredi Haberleri

Enflasyona Endeksli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Günümüzde birçok banka tüketicilere konut kredisi sunmaktadır. Konut kredisi almak isteyenlerin en çok tercih ettiği bankaların başında Vakıfbank ve Ziraat Bankası gelmektedir. Tüketicilere oldukça uygun fırsatlar yaratan Ziraat Bankası’nda enflasyona endeksli 120 aya kadar vadesi bulunan konut kredisi kampanyası yer almaktadır. Vakıfbank’ta ise yine enflasyona endeksli SarıPanjur konut kredisi kampanyası bulunmaktadır.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranı

Vakıfbank enflasyona endeksli SarıPanjur konut kredisi faiz oranı iki farklı şekilde belirlenmektedir. Önce sabit, sonra değişken faiz oranı; ilk alternatif olarak bilinmektedir. İkinci seçenekte ise Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) değişim oranına eklenen bankanın belirlemiş olduğu marj oranı sonucunda ortaya çıkan değişken faiz oranı söz konusu olmaktadır. Kredilerin geri ödenme sürecinde ise güncel oranlardan sabit faizli konut kredisine dönüş yapmak isteyenlere bu fırsat tanınmaktadır. Bu kredide, faiz oranı değişim periyodu; üç, altı veya 12 ay olarak bilinmektedir. Faiz oranlarının güncellenmesinde TUİK tarafından açıklanan ve TCMB tarafından kabul görüp ilam edilen TÜFE yıllık yüzde değişim oranı esas alınacaktır. Bu krediden faydalanmak isteyenler, aylık %1,75’ten başlayan faiz oranlarıyla 120 aya kadar vade seçeneğinden faydalanabilirler.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı

Ziraat Bankası’nın enflasyona endeksli konut kredisinin faiz oranı; 120 aya kadar vade seçeneği ve TÜFE + 0,19 aylık marj oranı olarak belirlenmiştir. Kredi faiz oranlarının TÜFE’ye göre dönemsel olarak güncellenmesi söz konusudur.

Enflasyona Endeksli Konut Kredisinin Avantajları

Enflasyona endeksli konut kredisi; ilerleyen dönemde faiz oranlarının düşmesini bekleyen tüketicilerin konut kredisi taleplerini karşılamak üzere uygulamaya konmuştur. Bu kampanya sayesinde sabit faizli krediye dönüş yapmak mümkün olacaktır. Faiz oranının otomatik olarak güncellenmesi ve tüketiciyi koruyan tavan gibi unsurlar bulunmaktadır. Enflasyona endeksli SarıPanjur konut kredisi kullanan tüketiciler, geri ödeme dönemlerinde istedikleri takdirde o dönemdeki sabit faizli konut kredisine geçiş yapma hakkına sahiptirler. Müşterinin seçtiği döneme göre faiz oranlarının otomatik olarak güncellenmesinin yanı sıra yeni ödeme planı müşteriye mail yoluyla bildirilecektir.

birevim

Yunanistandan Nasıl Ev Alınır?

Önceki Yazı

Ziraat Bankası’ndan Enflasyona Endeksli Konut Kredisi

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

twenty − 9 =