Kredi Haberleri

Konut Kredisi Hesaplama

Eğer bugüne kadar belirli bir birikim yapmamışsanız ev almak ve geleceğe yatırım gerçekleştirmek adına önce borç altına girmek sonra sefasını süreceğiniz günler gelecektir. Bankaların müşterilerine ev alabilecek koşullar doğrultusunda hizmet sunmalarını istemeleri üstüne konut kredileri oluşturulmuştur.  Ev satın almak için bankalardan konut kredisi hesaplama yapılmalıdır.

Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisi hesaplama işlemi genellikle ana para ve faizden oluşmaktadır. Diğer kredi türlerinden farklı olarak KKDF ve BSMV vergilerinden muaf tutulmaktadır. Ödeme planınız hesaplanırken vade ve tutara göre kredi taksitleriniz oluşturulmaktadır. En yaygın olarak kullanılan kredi ödeme plan türü, eşit taksitli olarak hesaplanmış ödeme planlarıdır. Taksit Tutarı= Kredi Tutarı * Faiz*(1+Faiz)taksit sayısı / (1+Faiz)taksit sayısı – 1 formülü ile kredi tutarınız hesaplanmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası Konut Kredisine başvurmak için gerekli olan belgeler Başvuru formu, Nüfus Cüzdanı, Çalışma durumunuza bağlı olarak gelir belgesi, Serbest meslek statüsüne sahip olanlar için, bağlı oldukları meslek kuruluşlarından alınan üyelik belgesinin fotokopisi, Tüzel kişiliklerin ortakları olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazeteleri fotokopisi, satın alınması hedeflenen konutun tapu belgesinin fotokopisi ve Şube içerisinde istenebilecek diğer belgelere sahip olmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat bankasının vermekte olduğu konut kredisi ile 120 aya kadar vade avantajına sahip olmaktasınız. Satın alacağınızın konutun ekspertiz değerinin en fazla %80 gibi bir değerine kadar kredi kullanabilirsiniz. 100.000 TL’ye kadar olan para çekimlerinde %1,55 gibi bir faiz, 100.000 – 500.000 TL arasında %1,65 faiz oranı ve +500.000 TL gibi çekimlerde %1,69 gibi bir faiz oranı uygulanmaktadır.

Konut Kredisi Hesaplama

Halkbank Konut Kredisi

Halkbank’ın sizlere sunmuş olduğu bu fırsat ile en uygun vade ve ödeme seçenekleri ile ev sahibi olmanıza olanak sağlamaktadır. Bu kredi çeşidi içerisinde isterseniz ilk taksitinizin ödemesini 3 ay erteleyebilirsiniz.

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Halkbank içerisinde çekeceğiniz konut kredisi içerisinde uygulanmakta olan faiz oranlarından bahsedeceğiz. 0-500.000 TL arasında bir kredi çekerseniz %1,65 faiz oranı, 500.000-1.000.000 TL arasında bir çekim gerçekleştirirseniz %1,70 faiz oranı ve +1.000.000 bir çekim yaparsanız %1,80 faiz oranı ödersiniz. Bu faiz oranları 120 ay vade üzerinden hesaplanmıştır.

Vakıfbank Konut Kredisi

Vakıfbank müşterilerine en uygun teklifi sunmak adına sarı panjur ev kredisi adı altında hizmet vermektedir.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Sarı panjur ev kredisi içerisinde 10.000-1.500.000 TL arasında çekeceğiniz bir kredinin 3 ile 120 ay vadesi %1,55’tir.

İş Bankası Konut Kredisi

İş bankası kendilerine yapılacak olan konut kredi başvurularını Ev Kredisi- hayat Sigortalı ve Ev Kredisi- Hayat Sigortasız olarak gerçekleştirmektedir.

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

120 ay vade ile çekilecek olan Ev Kredisi- Hayat Sigortalının faz oranı %1,72’dir. Ev Kredisi- Hayat Sigortasızın ise %1,85’tir.

Akbank Konut Kredisi

Akbank içerisinde konut kredisi alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak ve gelirinizin resmi olarak kayıtlandırılabiliyor olması gerekmektedir.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Akbank içerisinde çekeceğiniz konut kredisinin faiz oranı gerçekleştirdiğiniz vade oranına bağlı olarak değişmektedir. 36 ay vade %2,23, 60 ay vade %2,16 ve 120 ay vade %2,14 faiz uygulanmaktadır.

Garanti Konut Kredisi

Sizlere en uygun konut kredisini sunmak için hizmet vermekte olan Garanti bankası özel eğitimli ve sertifika sahibi Mortgage uzmanları ile hizmet sunmaktadır.

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Garanti bankasından çekeceğiniz bir konut kredisi için 36 ay vade ile %1,99 faiz oranı, 60 ay vade ile %1,92 faiz oranı ve 120 ay vade ile %1,84 faiz oranı ödersiniz.

Kuveyt Türk Konut Kredisi

Kuveyt Türk’ü tercih ederek konut kredisi çekmek isteyenler için 120v ay vade imkanı sunmaktadır.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Faiz Oranları

Kuveyt Türk içerisinden çekeceğiniz 1000- 1000000 TL arasında 60 aylık bir vade ile %1,79 faiz, 120 aylık bir vade ile %1,84 faiz oranı ödeyebilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi

Yapı Kredi ile en fazla 120 ay vade ile konut kredisi çekebilirsiniz. Taksit ödemelerinizi belirlemiş olduğunuz dönem ve tutarlar doğrultusunda yapabilme fırsatını sunmaktadır.

Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranları

Yapı Kredi içerisinde çekeceğiniz konut kredisinin 36, 60 ve 120 aylık vadelerinin hepsine %2,05 faiz oranı uygulanmaktadır.

TEB Konut Kredisi

Sizlere sunmuş olduğu uzun vadeler sayesinde düşük taksitler ile ev sahibi olabilirsiniz.

TEB Konut Kredisi Faiz Oranları     

36, 60 ve 120 ay olarak belirlediğiniz kredi vadelerinizin faiz oranı %2,04’tür.

Denizbank Konut Kredisi

25 yıla kadar vade seçeneği sunmaktadır.

Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranları

0-300 ay arasında seçeceğiniz vade seçeneklerinde uygulanacak faiz oranı %1,89’dur.

İNG Bank Konut Kredisi

Vadeler içerisinde faiz oranları değişiklik göstermektedir.

İNG Bank Konut Kredisi Faiz Oranları

36 ay vade için %2.20, 60 ay vade için %2.15 ve 120 ay vade için %1.99 faiz oranı uygulanmaktadır.

birevim

Faizsiz Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Önceki Yazı

Tasarruf Finansman Sözleşmesi Nedir?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

2 × 3 =