Faizsiz SistemlerGüncel Haberler

Faizsiz ev alımına devlet güvencesi geliyor!

Banka kredileri hızla yükselirken konut almak isteyen vatandaş faizsiz konut kredisi seçeneklerini araştırmaya başladı. Banka konut kredisi faiz oranlarını inceleyen vatandaş artık ek faiz ödemesi yapmak istemiyor. Ve faizsiz ve peşinatsız ödeme seçeneklerini değerlendiriyor.

birevim faizsiz ev

Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Elvan BDDK yönetimine verdiği talimat ile yoğun talep gören faizsiz finansman şirketleri için yasal düzenleme konusunda çalışmaları başlattı.  Faizsiz konut sistemi özellikle faiz oranlarını yükselişi ile dikkat çekmeye başladı. Son 30 yılda 5’ten 40’a çıkan şirketler ile ilgili yasal düzenleme konusunda kollar sıvandı. Sn. Elvan’ın talimatı ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu çalışmalarına başladı.

Faizsiz Konut Sistemi Nedir? Devlet Güvencesi Nasıl Olacak? Vatandaş Nasıl Fayda Sağlayacak?

Finansman konut sistemleri finans şirketi olarak kuruluş yapılan şirketler tarafından yürütülüyor.  Söz konusu sistemde şuan işleyiş yaklaşık 250 bin katılımcı ile devam ediyor. Şuan alınan büyük bir şikâyet olmamasına rağmen devlet güvencesi müjdesi şüphesiz riskleri en aza indiriyor.

Devlet güvencesi özellikle şirketler açısında da bir güven oluşturacağa benziyor.  Sektörde kontrolsüz şekilde artan şirketlere bakıldığında, sistemi düzenleyecek ve disipline edecek bir sistemin olması büyük avantaj olarak görülüyor.

Faizsiz Konut Sistemi Nasıl İşler?

Sistem oldukça avantajlı vekolay işliyor.  Kısaca altın günleri mantığında ancak elbette çok daha fazla gelişmiş halidir. Siz ev almak için başvurduğunuzda ödeyeceğiniz aylık taksidi belirlersiniz ve alacağınız evin de bütçesini belirledikten sonra, sistemde yer alan en uygun guruba ilgili şirket danışmanı sizi ekleyecektir.

Örnek üzerinden ilerlersek;

 • 240 ay taksit, 240 kişiden oluşan grup,
 • 60 ay taksit, 60 kişiden oluşan grup,

Aşağıdaki konulara karşılık gelen tutar bölünerek hesaplanır.  Vade farkı yâda faiz olarak herhangi bir ücret alınmaz.  Sadece düşük bir katılım payı ödemesi yaparsınız. Şirketin sunduğu hizmet karşılığı asla banka kredileri ile karşılanmayacak kadar düşüktür.  Her şirketin kişilere özel kampanyaları ve sistemleri vardır.  Şuan birçok finansman şirketi pandemi sebebi ile sağlık çalışanlarına avantajlar sunuyor.

 • Ödenecek aylık taksit tutarı,
 • Satın alacağı konutun bedeli,
 • Geri ödeme yapacağınız taksit sayısı,

Çekilişli bi sistemi tercih ettiyseniz noter huzurunda yapılan çekiliş ile ev sahibi olursunuz. Bazı şirket ve sistemlerde; ilk ev sahibi olan kişiler kira yükünden kurtuldukları için daha yüklü ödeme yapar,  sona kalan kişilere ise diğer üyeler kira desteği yardımında bulunur.

Her halükarda kısa sürede peşinatsız, küçük taksitlerle ev sahibi olabilirsiniz.

Sn. Elvan’dan Müjdeli Haber

Konut kredisi faiz oranları yükselmesi ile kişiler bankalara gitmeden faizsiz yâda düşük faiz ile evsahibi olma yollarını arıyor.  Özellikle pandemi sebebi ile strese giren halk banka şube ziyaretlerinden çok internet üzerinden araştırma yapmayı tercih ediyor.

Faizsiz ev alma artık kolay, 30 yılı aşkın süredir hizmet veren faizsiz konut finansmanı sağlayan şirketler artık devlet güvencesi alıyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Lütfü Elvan, faizsiz ev sahibi yapan sistemine ilişkin yasa hazırlıklarına başlatmıştır. Sn. Elvan son açıklamasında, şu günlerde tamamlanma aşamasına geldiğini açıkladı.

BDDK başkanından istenen çalışmanın süratle paylaşılmasını istediğini sözlerine ekleyen Sn. Elvan, teknik olarak bitirme aşamasına gelindiğini bildirdi.  Kanun teklifi verilmesi hususu benimsendiğinde, kendilerinin adım atacaklarını açıkladı.

Her şekilde şüphe götürmez bir şekilde 30 yılı aşkın süredir hizmet veren şirketler oldukça güvenli şekilde işlerini yaptılar. Ancak bundan sonra ki süreçte 40 şirkete dayanan sistemin devlet güvencesi müjdesi oldukça sevindiricidir.

birevim

Birevim Robot Süpürge Kampanyası – Taksitle Robot Süpürge Alın

Önceki Yazı

Birevim Telefon Kampanyası – Taksitle Telefon Alın

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

6 Comments

 1. Devlet güvencesinden kastı nedir?

  1. Merhaba Abdullah Bey,
   Devlet güvencesinden kasıt faizsiz ev alma sistemleri ile ilgili yasa çıkarılacak olmasıdır.

 2. Devletin bu konuda güvence sunması gerçekten muhteşem 🙂

 3. Devlet güvencesi olması bu alanda gerçekten çok iyi 🙂

 4. Devletin bu konuda güvence vermesi gerçekten çok iyi olmuş 🙂

 5. Devlet güvencesi olması aslında çok güzel bu sistemlere güven sağlar 🙂

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

twenty − twelve =