Güncel Haberler

Gayrimenkulde Düşük Faiz, Uzun Vade Kampanyaları

Kurda meydana gelen dalgalanmaların ardından faiz oranlarının yükselmesi ve konut satışlarındaki ani düşüşün ardından sektörde yeniden hareketlenme başladı. Firmalar, geçtiğimiz yıllardaki satış oranlarını yakalayabilmek adına uzun vade ve düşük faizle konut satışı yapıyor. Ayrıca, ev satın alan vatandaşlar için, ev eşyası kampanyaları da düzenleniyor. KDV indirimi, erken ödeme avantajları, ilk sene ödemeden ev sahibi olma yolları ve takas imkanı gibi birçok seçenek de mevcut.

Erken Ödeme Avantajları

Emlak Konut GYO tarafından başlatılan kampanya ile konut satın alan ve ödemeye devam eden kişilere kolaylıklar sağlanıyor. Kalan borcunun tamamını ödeyen kişilere yüzde 35’e varan indirimler yapılıyor. Kalan borcunun yüzde 75’ini kapatanlara yüzde 25, yüzde 50’sini kapatanlara yüzde 17, yüzde 25ini kapatanlara ise yüzde 9’a varan indirimler uygulanıyor. Bu dönemleri kapsayan ara ödenmeler de talep edilmiyor.

Sıfır Faiz Kampanyaları

Nuvo Gragos projesinde hayata geçirilen kampanya ile 36 ay vadede faiz sıfırlandı; 60 ay vadeli ödemelerde faiz oranı, yüzde 0,60’a kadar düşürüldü. Yüzde 2’yi geçen faiz oranlarının etkilediği konut satışlarının kampanya ile hareketlenmesi bekleniyor.

Eşyalı Ev Kampanyaları

Babacan Holding’in düzenlediği eşyalı ev kampanyası ile vatandaşlar konut fiyatına ek bir ücret ödemeden eşyalı ev alabiliyor. Yine Babacan Holding projelerinde 40 aya kadar taksitlendirme imkanı da mevcut.

KDV İndirimi

Konut satışının eski günlere dönmesi için düzenlenen kampanyalardan biri de KDV indirimi. İnşaat şirketleri, satışları arttırabilmek adına KDV ve tapu harcı ödemelerinde indirim kampanyaları düzenliyor.

Takas Kampanyası

Erkanlı Holding’in inşa ettiği Univia projesinde konut alanlara yönelik düzenlenen kampanya kapsamında elindeki konutu daha avantajlı bir yatırımla takas etmek isteyen vatandaşlar 199 bin TL’den başlayan fiyatlar ile yatırım yapabiliyor.

Diğer Kampanyalar

Kartal’da İş GYO tarafından inşa edilen Manzara Adalar projesi kampanyası kapsamında peşin alımlarda 1+1 dairelerin fiyatları 396 bin TL, 2+1 dairelerin fiyatları 703 bin 125 TL ve 3+1 dairelerin fiyatları 793 bin 450 TL’ye kadar düşürüldü. Ayrıca KDV ve tapu harcı indirimleri de uygulanıyor.

birevim

TDFF Sistemi Nedir?

Önceki Yazı

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Ekspertiz Ücretleri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

6 Comments

  1. Düşük faizli kampanyalar devam ediyor mu acaba?

    1. Merhaba Çağla Hanım,
      Bu kampanyalar sonlanmıştır.

  2. Gayrimenkulde uzun vadeler güzel ama faizden dolayı çok kötü rakamlar çıkıyor yani

  3. Güzel kampanyalar paylaşıyorsunuz teşekkürler 🙂

  4. Yeni kampanyalar ne zaman gelir acaba 🙂

  5. Düşük faiz uzun vade güzel seçenek gerçekten 🙂

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

five × 1 =