Faizsiz Sistemler

Hedefevim’in Katılım Şartları Nedir?

Hedefevim sayesinde ev ve otomobil sahibi olmak isteyenler, oldukça uygun fırsatlardan istifade ederek bu amaçlarına ulaşırlar. Hedefevim’in en önemli avantajı; tüm işlemlerin faizsiz olarak gerçekleşmesidir. Buna ek olarak, katılımcılar, gelir durumlarına göre istedikleri kampanyadan faydalanma şansına sahip olurlar.

Hedefevim Nedir?

Hedefevim; konut kredisi gibi yöntemlerden farklı olarak faizsiz yapı üzerine inşa edilmiştir. Hedefevim’de ev veya otomobil bedeli dışında herhangi bir çalışma ücretinin talep edilmesi söz konusu değildir. Bazı organizasyonların yaptığı gibi kira yardımı başlığı altında aylık taksitlere ekleme yapılması mümkün değildir. Bunun dışında, Hedefevim’de ev alma sırası gelenlerin belirtilen tarih dışında ekstra bekletilme yaşaması söz konusu olmaz. Bir başka deyişle, teslim tarihi geldiği zaman işlemler kesin olarak bitmektedir. Buna ek olarak, Hedefevim’de taksitler hesaplanırken faiz uygulanması mümkün olmadığından dolayı borcun vadesinden çok daha önceki bir tarihte bitmesi mümkündür.

Tüketiciler, Hedefevim sayesinde ev, arsa, işyeri, arazi gibi gayrimenkulleri satın alma hakkına erişirler. Buna ek olarak, ruhsatı bulunan otomobil ve diğer araçların satın alınması da mümkün olmaktadır. Hedefevim’de üç farklı yöntem yer almaktadır. Bu yöntemlerin hepsi faiz ve vade farksız olaran sunulmaktadır. Çekilişli sıralama yöntemi, peşinatlı serbest ödeme ve peşinatsız serbest ödeme yöntemleri arasından tüketiciler, istediklerini tercih etme şansına sahip olurlar.

Hedefevim Başvuru Şartları

Hedefevim katılım şartları arasında çok fazla belirleyici detay bulunmaz. Ancak, katılımcıların 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Buna ek olarak, tüketicilerin satın almak istedikleri evin ipotek altına alınacağını bilmeleri gerekir. Çünkü, kendisi ev alsa dahi sistemdeki diğer üyelerin sermayelerinin güvence altına alınması noktasında bu durum önem taşımaktadır. Bunun dışında, Hedefevim’e başvurmak için kredi notu, cinsiyet, meslek, gelir durumu gibi kıstasların değerlendirilmesi söz konusu değildir. Bir başka deyişle, 18 yaşını geçmiş her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bu sisteme başvurma hakkına sahiptir. Hedefevim’e başvurmak isteyenlerin kendilerinden bir organizasyon ücreti alınacağını bilmesi gerekir. Organizasyon ücretinin miktarı fazla değildir. Tüketicinin hangi yöntemi tercih ettiğine ve evin bedeline göre organizasyon ücreti değişmektedir. Genel olarak, %7 ile %10 arasında olduğundan bahsedilebilir.

birevim

2019 Hedefevim Çekiliş Tarihi ve Sonuçları

Önceki Yazı

Fuzulev’in Katılım Şartları Nedir?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

two × 5 =