Kredi Haberleri

Mortgage’ı Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

Mortgage sistemi ülkemizde finansal kurumlar tarafından ev almak isteyenlere sunulmaya başladığı andan itibaren çok sayıda avantajı içinde barındırması ile dikkat çekti. Uzun vadeli kredi sistemi olarak bilinen bu yapı insanların kira öder gibi ev sahibi olmalarına imkan vermesi ile dikkat çekiyor. Özel bir sistem olmasından dolayı sağladığı birçok avantaj nedeniyle insanlar ve ülkeler tarafından barınma ihtiyacının karşılanması için tercih ediliyor.

birevim faizsiz ev

Geçmişte bu sistem olmadan önce ev almak için uzun yıllar birikim yapmanız, üzerine kredi çekmeniz ve yüksek taksitlerle bu krediyi ödemeniz gerekiyordu. Aynı dönemde farklı harcamalarında insanların sırtına binmesinden dolayı bu maliyet insanların ödemelerinde zorlanmasına neden oluyor. Bu sistemi tercih etmenizle size sağlanacak 5 avantaj ile durumu daha da açıklığa kavuşturalım.

  • Taşınma Masraflarından Kurtulun

Kendi evinizin olması dolayısıyla, ev sahibinizle de anlaşamadığınız bir çok durum yaşayabilirsiniz. Kira ödemesinde zorlanma ya da yüksek kira zamları gibi durumlar nedeniyle evden çıkmak zorunda kalabilirsiniz. Birkaç yılda bir bu şekilde taşınmak size büyük bir maliyet ile karşılaşma durumunu getirecektir. Taşıyıcıya verilen ücret, evin boyanması gibi sayılabilecek birçok detayla tekrar uğraşmanız ve bunlara para harcamanız gerekiyor. Ev sahibi olarak bu dertlerden otomatik olarak kurtulmuş olacaksınız.

  • Kendi Evinizin Sahibi Olabilirsiniz

Bu sistem sayesinde vadeniz bittiğinizde kendi evinizin sahibi olmuş olacaksınız. 15 yıl kiracı olarak ödeyeceğiniz ücret yerine 15 yıl boyunda kredi ödeyerek günün sonunda kendi evinizin sahibi olmanız mümkün olacaktır. 15 yıl sonra keşke demek yerine bu sistem ile kolay ödeme koşullarıyla sürekli oturacağınız ve barınma ihtiyacınızı kökten çözmüş olacaksınız.

  • Birikiminizi Mantıklı Bir Şekilde Değerlendirme Şansı

Birikim yapmak her zaman size istediğiniz şansı sağlamaz. Özellikle kirada otururken bu fırsatı yakalamak çok da mümkün olmayacaktır. Ama bu birikimi düzenli ve uygun ödemelerle alacağınız ev kredisi ile birleştirdiğiniz ev sahibi olmak daha kolay olacaktır. Bu sayede yılların emeği boşa gitmemiş olacak ve sizde ailenizle rahat bir hayat yaşamak için kendi evinize sahip olabileceksiniz.

  • Yatırım Aracı Olarak Kullanın

Mortgage sistemi ile sadece barınma ihtiyacınıza karşılık vermek zorunda değilsiniz. Bu sistemi ayrıca bir yatırım aracı olarak kullanmakta mümkün olacaktır. Çünkü uzun vadeli bir yatırım olduğu için aldığınız evi kiraya verip, üzerine biraz ekleme yaparak tüm ödemelerinizi rahatlıkla yaparak ev sahibi olabileceksiniz. Belki tek başınıza yapamayacağınız birikimi bu sistem sayesinde kolayca yapabileceksiniz.

  • Paranızı Çarçur Etmekten Kurtulun

Düzenli kira ödeyen tüm ailelerin gider kalemleri arasında kira ilk sırada yer alır. Mortgage sistemine girdikten sonra bu kira giderinin yerinde alacağınız evin taksiti yazacaktır. 100 ay sonra 100 bin TL kira gideri yapmak yerine evinizin borcunun 100 bin TL’lik kısmını ödemiş olacaksınız. Bu sistem sizin paranızı bir arada tutmaya yardımcı olacaktır.

birevim

Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar

Önceki Yazı

TOKİ 3+1 Daire Ödeme Planı

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

sixteen − 6 =