Güncel Haberler

Sultanbeyli’de Ev Yatırımı Yapma Fırsatı

Son zamanların değerlenen İstanbul’un nadide ilçelerinden olan Sultanbeyli’de yatırım yaparak ev almanın tam zamanı. Konut fiyatların İstanbul geneli ortalamasının altında olan ve son dönemlerde yükselen bir grafik izlemesi ile Sultanbeyli konut yatırımı yapmak için ideal bir ilçe haline getirdi. Endeksa’dan alınan bilgiler doğrultusunda neden yatırım yapmanız gerektiğini anlayacaksınız.

birevim faizsiz ev

Peki Sultanbeyli’den kredi kullanmadan, faiz ödemeden nasıl ev sahibi olabilirsiniz. Faizsiz sistemler sayesinden gelirinize göre sizin belirleyeceğiniz tutarlar ile kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Ortalama satılık konutların geri dönüşü 25 Yıl olan Sultanbeyli’de, 120 ayda (10 Yıl) faiz ödemeden evinizi olabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece aşağıdaki formu doldurup, Faizsiz sistem firması yetkilerinden detaylı bilgi almanız olacaktır.

İstanbul Sultanbeyli’de Satılık Ev Fiyatları
İstanbul, Sultanbeyli ilçesinde son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları %4.34 azalmıştır. Ortalama satılık konut büyüklüğü 110 metrekaredir. Konut fiyatları düşmesine rağmen kiralık ev fiyatlarında %10 oranında artış gözükmektedir.

İstanbul, Sultanbeyli’de Ortalama Geri Dönüş Süresi 25 Yıl
İstanbul, Sultanbeyli ilçesinde satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı 2.560TL‘dir. Aynı özelliklere sahip satılık konutların geri dönüş yani amortisman süreleri 25 yıl seviyelerindedir.

İstanbul Sultanbeyli’de Konut Fiyatları En Fazla Yükselen Mahalleler
Yıllık ortalamalara bakıldığında Temmuz 2019 sonu itibarıyla konut için İstanbul ili Sultanbeyli ilçesinde en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla Mehmet Akif, Turgut Reis, Mecidiye, Hamidiye, Orhangazi olmuştur.

İstanbul Sultanbeyli’de En Hızlı Kazandıran Mahalleler
Amortisman süreleri dikkate alındığında Temmuz 2019 sonu itibarıyla İstanbul ili Sultanbeyli ilçesinde en hızlı geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Hamidiye, Fatih, Turgut Reis, Abdurrahmangazi, Hasanpaşa olmuştur.

Sultanbeyli’de nüfusunun %80‘inden fazlası evli ailelerden oluşmaktadır. Evli ve çocuklu aileler için İstanbul’da yaşanabilecek en ideal ilçelerden biridir.

birevim

Albaraka Türk Katılım Bankası

Önceki Yazı

İpotek Nedir? İpotek Nasıl Ettirilir ve Kaldırılır?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

19 − 2 =