TOKİ

TOKİ Bingöl Projeleri ve Proje Bilgileri

TOKİ ülkemizde tüm illerde ihtiyaç sahiplerine gerekli imkanı sunmak için konut projelerine ve sosyal alan çalışmalarına imkan veriyor. TOKİ Bingöl şehir merkezinde ve gerekli görülen ilçelerde konut uygulamaları ile birlikte hastane, cami, park alanları, ticaret merkezlerini yapıyor.

TOKİ Bingöl projeleri arasında Ekinyolu afet konut uygulaması, 50 yataklı devlet hastanesi, merkez afet konut uygulaması, Güvençli okul ve cami, merkez lise, Solhan 50 yataklı devlet hastanesi, merkez saray konut uygulaması bulunuyor. Konutlara sahip olmak için alt gelir grubuna dahil olmanız gerekiyor. Bu gruba dahil olduğunu ispatlayarak başvuru şartlarını yerine getirerek kurumla sözleşme imzalamanız gerekiyor.

TOKİ Bingöl Başvuru Şartları

TOKİ Bingöl konut projeleri için belirli başvuru şartlarının yerine getirilmesi gerekiyor. Bu şartlar ile amaçlanan gerçekten ihtiyaç sahibi olan ailelerin evlerin sahibi olmasını sağlamaktır.

  • Alt gelir grubunda olan ailelerin aylık hane halkı gelirinin 4500 TL’nin altında olması gerekiyor. Bunun ispatlanması gerekiyor.
  • Projenin yapıldığı il ya da ilçede en az 1 yıldır ikamet ediyor olmanız gerekiyor.
  • Hane halkından sadece bir kişinin başvurması yeterli olup başvuru yapan kişinin 25 yaşından büyük olması gerekiyor. Üzerine herhangi bir tabu kaydının olması gerekiyor.

Bu sabit şartları sağladıktan sonra başvuru sözleşmenizi imzalamalısınız. Şehrinizde bulunan satış ofislerine giderek bu anlaşmayı yaparak uygun fiyatta satılan evlerden birisinin sahibi olabilirsiniz.

TOKİ Bingöl Konut Proje Listesi

Proje Adı Proje Tipi Proje Durumu Konut Sayısı
Bingöl (TOBB) 480 Adet Konut İnşaatı Afet Konutu Tamamlandı 480
Bingöl Kığı Yazgünü (Tarımköy) Tarımköy İnşaat Aşamasında 89
Bingöl Merkez Saray Mahallesi 256 Adet Konut, 1 Adet Sosyal Tesis, Ada İçi ve Genel Altyapı ile Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi İdare Konut Uygulaması İnşaat Aşamasında 256
birevim

TOKİ Bilecik Projeleri ve Proje Bilgileri

Önceki Yazı

TOKİ Bitlis Projeleri ve Proje Bilgileri

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

ten − 8 =