Kredi Haberleri

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faizlerini Düşürdü!

Kredi faizlerindeki dalgalanmalarda yeni bir gelişme yaşandı. Ziraat Bankası, konut kredisi faiz oranlarını 0.99’a indirdi.

birevim faizsiz ev

Kredi faiz oranları tüketiciler tarafından dikkatli bir şekilde takip ediliyor. Özellikle konut kredilerindeki dalgalanmalar merakla takip edilirken tüketicileri sevindirecek yeni bir gelişme yaşandı. Türkiye’nin köklü banklarından olan Ziraat Bankası, konut, tüketici ve kurumsal kredi faiz oranlarını düşürdüğünü duyurdu. Ziraat Bankası’nın duyurduğu oranlara göre bankanın konut kredisinde faiz oranı 0.99’a, tüketici kredisinde ise yüzde 1.49’a düşürüldü.

Azami 180 Ay Sınırı

Ziraat Bankası’nın yaptığı açıklamaya göre, bugünden itibaren geçerli olmak üzere maksimum 500 bin liraya kadar olan konut kredilerinde faiz oranları azami 180 ay vade için yüzde 1’in altına indirilerek aylık yüzde 0,99’a düşürüldü. Ziraat Bankası konut kredilerinde 500 bin lira ile 1 milyon liraya kadar olan tutarlarda aylık faiz oranları yüzde 1,19’a düşürüldü. Bu oran da yine azami 180 ay vade için geçerli olacak. Bunun yanında 1 milyon ve üzerindeki tutarda konut kredisi kullanıldığında 180 ay vade için aylık uygulanacak faiz oranı oranı yüzde 1,39 olarak açıklandı.

Konut firmaları kredili çalıştıkları takdirde, Ziraat Bankası ile anlaşmaları durumunda daha uygun faiz oranları ile müşterilerine kredi kullandırmak için katkı payı ödemeleri gerekecek. Aynı zamanda tüketici kredilerinde de indirime giden Ziraat Bankası, en fazla 60 aylık vadelendirme için faiz oranlarını maaş müşterilerine yüzde 1,49’dan, diğer müşterilere ise yüzde 1,59’dan uygulayacak.

birevim

Sıfır Faiz Kosgeb Başvuruları Ne Zaman?

Önceki Yazı

Anadolu Yakası Metro Durakları

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

3 × five =