Kredi Haberleri

Emekli PTT Kredisi Hesaplama Şartlar ve Faizler

2021 yılına girdiğimiz şu günlerde PTT; geçmişte olduğu gibi bu yıl da emeklilere anlaşmalı bankalar aracılığıyla kredi vermektedir. Vakıfbank, Aktifbank ve TEB gibi bankalar; her yıl düzenlemiş oldukları kampanyalar aracılığıyla emeklilerin nakit sorunu yaşamasının önüne geçmektedir. Fakat, güncel tarih itibariyle emekliye faizsiz olarak nakit desteği veren bir bankanın olmadığını ifade etmeliyiz.

PTT Kredisi İçin Başvuru Şartları

Emekli maaşını PTT aracılığıyla alan bankaların bu imkandan faydalandığını söylemek gerekir. Bir başka deyişle PTT’nin kendi bünyesinde böyle bir kredi imkanı bulunmaz. Yalnızca anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla söz konusu kredi desteğini vermektedir. Yaş sınırı 80 olmakla beraber PTT şubelerinden şahsen veya sms ile olacak şekilde başvuru yapılır. İcra takibi olan emekliler; kefil göstermeleri şartıyla söz konusu krediden faydalanabilirler.

PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar arasında Aktifbank, Denizbank, TEB, Halkbank ve Ziraat Bankası bulunmaktadır.

Emeklilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları

 • Aktifbank PTT Emekli Kredisi: Üç ay ertelemeli olarak sunulur. N Kolay kampanyası ile beraber müşterilerin taleplerini en kısa sürede cevaplamaktadır. Yalnızca maaşını PTT’den alanların başvurabildiği bu kredi için herhangi bir kefil talep edilmez. 36 ay vade seçeneği bulunur. Emekli yazıp boşluk bırakıldıktan sonra T.C kimlik numarası yazılmalı ve ardından 3050’ye kısa mesaj gönderilmelidir. 80 bin TL’ye kadar kredi kullanma imkanı bulunur. Güncel kredi faiz oranının yüzde 2,69 olduğunu ifade etmeliyiz.
 • Aktifbank; sms kredisinin yanı sıra yüzde 2,79’dan başlayan faiz oranlarıyla 30 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Buna ek olarak, Aktifbank; PTT içi birleştirme ile tüm borçlarınızı bu bankada toplamanıza imkan vermektedir.
 • Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi: Yaş sınırının 80 olmasının yanı sıra en çok 36 ay vade olacak şekilde sunulduğunu da belirtmeliyiz. Maaşlarını Vakıfbank’a taşıyan emekliler bu imkandan faydalanabilirler.
 • Denizbank Emekliye Özel Transfer Kredisi: Diğer bankalardaki borçlarını ve emekli maaşını Denizbank’a taşımaya karar verenlerin faydalanacağı bir kredi türüdür. Yüzde 1,24 ila 1,39 arasında değişen faiz oranlarına sahiptir. 36 ay vadeli olarak sunulur.
 • Ziraat Bankası Emeklinin Artısı: 20 bin TL’ye kadar yüzde 1,75 faiz oranı ile 36 aya kadar vadeli bireysel ihtiyaç kredisi sunulmaktadır. 100 bin TL’ye kadar 120 ay vadeli ve konutun durumuna göre yüzde 1,50 ila 1,65 arasında değişen faiz oranlarıyla konut kredisi sunulmaktadır.
 • Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi: Maaşını Halkbank’tan almayı tercih eden emeklilerin faydalanacağı bir kredi olmakla beraber en çok 100 bin TL’ye kadar sunulmaktadır. Kredi faiz oranları ise yüzde 1,76’dan başlamaktadır.
 • TEB Emeklilere Özel Kampanya: 36 aya kadar uzanan vade süresinin yanı sıra yüzde 1,49’a kadar uzanan faiz oranı yer alır. Bu kredi ile 15 bin TL’ye kadar tüm nakit ihtiyaçları karşılanır.
birevim

Devlete Ait Bankalar Hangileri? Tam Sekiz Tane!

Önceki Yazı

En Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

4 Comments

 1. PTT kredileri gerçekten çok iyi oluyor 🙂

 2. Emeklilere hala kredi veriyor mu PTT?

  1. Merhaba Serpil Hanım,
   Emeklilere kredi vermektedir.

 3. Emeklilere bu tarz kredilerin verilmesi gerçekten çok iyi 🙂

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

eighteen − sixteen =