Kredi Haberleri

Ev Almak İçin Ne Kadar Peşinat Gerekli!

Bir ev satın almak için peşinat ödemeye yetecek kadar nakit bulmak, çoğu potansiyel ev alıcısı için tek ve en büyük engeldir. Ama gerçekten ne kadara ihtiyacın var? Hadi bir bakalım.

Peşinat nedir? Peşinat, araba veya ev gibi büyük bir satın alma işlemi için peşin ödediğiniz nakittir ve fiyatın bir yüzdesi olarak ifade edilir. Borç verenler, çoğu zaman ipotek için peşinat talep eder.

Minimum peşinat gereksinimleri Bir ev için en az %20 indirim yapmak, uygun bir oranda ipotek için onay alma şansınızı artıracak ve ipotek sigortasından kaçınmanıza olanak sağlayacaktır. Ancak %20’den daha azını azaltabilirsiniz. Bir ev için gereken minimum peşinat, ipotek türüne göre değişir:

Peşinat gereksinimleri, borç verene ve borçlunun kredi geçmişine göre de değişebilir.

Daha büyük bir peşinatın faydaları

Para tasarrufu yapmak zaman alır, bu nedenle sıfır veya düşük peşinat şartı, ev satın alma becerinizi hızlandırabilir. Ancak, daha büyük bir peşinat ödemenin aşağıdakileri içeren avantajları vardır:

  • Daha iyi bir ipotek faiz oranı.
  • Ön ödemeli ve devam eden ücretleri düşürün.
  • Hemen evinizde daha fazla eşitlik.
  • Daha düşük bir aylık ipotek ödemesi.
  • Daha düşük bir peşinat, krediyi borç verenin gözünde daha büyük bir risk haline getirir.

Bir borçlunun bu kredilerden birinde temerrüde düşmesi halinde, ilgili devlet kurumu borçlunun borçlu olduğu tutarı borç verene geri ödeyecektir. Ancak garantiyi, programa bağlı olarak ücretler veya ipotek sigortası yoluyla ödersiniz. Konvansiyonel ipotekler genellikle%20’den daha azını koyarsanız, özel ipotek sigortası için ödeme yapmanızı gerektirir.

Peşinatsız ev seçenekleri

Peşinat bir evin taksitlerinin çabuk bitmesini sağlar ancak peşinatınız yok ise üzülmeyin. Ev almak için peşinat gerekli değil!  Ev almak istiyorsanız her ay ne kadar taksit ödeyebileceğinize karar verin. Almak istediğiniz evin bedelini öğrenin. Sonrası kolay sizin ekonomik durumunuza göre tasarruf sistemlerinden birini tercih edebilirsiniz.

444 Türk lirasından başlayan taksitler ile Birevim Faizsiz Finansmanı değerlendirebilirsiniz.  18 yaşını doldurduysanız ve aylık sabit bir geliriniz varsa hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ev almak istediğinizde fark ödemeden evi satın alabilirsiniz.  Faizsiz ve peşinatsız ev almak çok kolay!  Sistemde borcunuz olması gerekenden daha çabuk bitebiliyor. Evinizi ucuza mal edebilmeniz mümkündür. Türkiye’nin her yerinden herhangi bir ev alma şansına sahipsiniz.

Peşinat zorunluluğu olmayan sistemde kısa sürede ev sahibi olabilirsiniz.  Küçük taksitlerle ev sahibi olmak için online web sitesi üzerinden form doldurabilirsiniz.

Forma iletişim bilgilerinizi girdiğinizde 24 saat içerisinde ilgili kişi size dönüş sağlıyor.  Kısa sürede ev sahibi olmak için daha fazla zaman kaybetmeyin. Peşinat derdi olmadan hemen başvurunuzu yaparak size en uygun taksitlerle mülk sahibi olun.

birevim

Araç Kredisi Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Önceki Yazı

Hangi Eve Ne Kadar Kredi Çıkar?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

two × two =