Faizsiz Sistemler

Faizsiz Finans Hizmeti Sağlayan Firmalar Nasıl Çalışıyor?

Ev ve araba sahibi olmak isteyenlerin bu amaçlarına kısa sürede ulaşmasını sağlayan faizsiz finans temeline dayalı firmalar; birçok kişinin beğenisini toplamaktadır. Bu firmalar sayesinde tüketicilerin kısa süre içerisinde ev sahibi olması mümkündür. Üstelik, ev sahibi olurken faiz, peşinat, vade farkı veya ek masraflar ödemek zorunda kalmazlar. Bu noktada, birçok insanın aklında bu firmalarla alakalı daha çok bilgiyi nasıl alırım sorusu bulunmaktadır. Faizsiz finans hizmeti sunan firmaların nasıl çalıştığına dair bilgi almak istiyorsanız bu yazıyı okumalısınız. Bu yazıda, bu tür firmaların sistemlerine dair önemli bilgiler edinebilirsiniz.

birevim faizsiz ev

Tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemlerinin kadınların altın günlerindeki gibi bir mantıkla çalıştığını ifade etmek gerekir. Bir başka deyişle, sisteme katılan üyelerin birbirine yardımcı olması ve imece usulü söz konusu olmaktadır. Tüketiciler; bütçelerine göre kendilerine uyan gruplara katılmaktadır. Bunun sonucunda her ay belirli gruplara katılan üyelere ev veya araba satın alınmaktadır. Buna ek olarak, bu firmalara gelerek konut veya araba sahibi olmak istediğini beyan eden her tüketici için özel olarak hesaplamalar yapılmaktadır. Bir başka deyişle, kişiye özel ödeme planlarının olduğunu ifade etmek gerekir.

Faizsiz Finans Hizmeti Almak İsteyenler Hangi Hususlara Dikkat Etmelidir?

Faizsiz finans hizmeti sunan firmalardan ev veya araba satın almak isteyenlerin her şeyden önce satın almak istedikleri eve veya arabaya karar vermesi gerekmektedir. Bu noktada, hedef belirlemenin önemli olduğunu vurgulamak gerekir. Örneğin, tüketicilerin 300 bin TL’lik evi almak istiyorum, 100 bin TL’lik arabaya sahip olmak istiyorum gibi net hedeflerinin olması şarttır. Bu noktada, firmaların tüketiciye hedef finansmanı sağlaması söz konusudur.

Bu sisteme katılmak isteyenlerin aylık ne kadar ödeme yapabileceklerinden emin olması gerekmektedir. Örneğin, aylık 1500 TL kira ödeyen bir tüketici, kirada olmasaydı yani kendi evinde otursaydı, en çok 3000 TL tutarında ödeme yapabileceğini hesap etmelidir. Bu noktada, kirada oturan bir tüketicinin bu sistemle ev sahibi olmak istediğinde en çok 1500 TL’yi aylık olarak sisteme ödeyebileceğini ifade etmek gerekir. Bu noktada, aylık 1500 TL ödemenize imkan veren gruplara katılmalısınız.

Bu tür firmaların sıra belirleme işlemi için kura uygulaması yaptığını düşündüğümüzde tüketicilerin sisteme katıldıkları ilk aylarda bile ev sahibi olma şansı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, toplam tutarın yaklaşık %35’lik kısmı ödendiğinde evin teslimatı gerçekleşmektedir. Buna ek olarak, evini teslim alanların aylık ödedikleri miktarı arttırarak daha kısa süre içerisinde tüm borçlarını tamamlamalarına imkan verilmektedir. Tüketicilerin kendi bütçelerini zorlamadan bu sisteme dahil olması tavsiye edilmektedir.

Son olarak, ekonomik durumu kötüye giden tüketicilerin taksit durdurma şansı bulunmaktadır. Ayrıca, teslimat zamanında ödenecek masraflarla beraber tüketicilerin genel bir hesaplama yapması istenmektedir. Bu sayede, ödemelerin hiçbir aşamasında zorlanmazlar.

birevim

Eminevim Kendi Yöneticilerini Kendisi Yetiştiriyor!

Önceki Yazı

Yaşamevim Sağlık Çalışanlarına Özel İndirim Fırsatı Sunuyor

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

5 + eight =