Faizsiz Sistemler

Finansevim’in Katılım Şartları Nedir?

Finansevim; Türkiye’nin faizsiz ev ve araba almasına olanak tanıyan bir sistem olarak bilinmektedir. Bu sistem, tüketicilerin tasarruf yapmasına dayalı bir sistemdir. Finansevim; piyasadaki diğer sistemlerden farklı olarak faizsiz yapı üzerine kurulmuş bir sistemdir. Buna ek olarak, Finansevim katılımcılarının ödeme yaptıkları tutara ek olarak fon katılım bedeli haricinde herhangi bir ödeme yapması söz konusu değildir. Bilhassa, kira tutarı üzerinden Finansevim’a herhangi bir pay verilmesi mümkün değildir.

Finansevim’de herkesin bir ev alma sırası bulunmaktadır. Bu sıra, noter huzurunda belirlenmektedir. Hiçbir tüketici, ev alma sırası geldiği halde bekletilme gibi bir olayla karşılaşmaz. Evin veya arabanın teslim tarihi geldiğinde tüketicinin tüm işlemleri tamamlanmış olmaktadır. Finansevim sisteminde tüketicilerin taksitleri, tamamen faizsiz olarak hesaplanmaktadır. Bu sayede, vadenin bitmesinden evvel borcun bitmesi mümkün olmaktadır.

Finansevim’e Kimler Katılabilir?

Finansevim’den faydalanmak isteyenlerin şart olarak yalnızca 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir. Bunun dışında, ev veya otomobil sahibi olmak isteyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının bu yöntemlerden faizsiz olarak faydalanması mümkün olmaktadır. Finansevim’in en büyük avantajı ise, hiç şüphesiz herkesin kendi gelir durumuna uygun gruba katılmasına olanak tanımasıdır. Finansevim’den neler alabilirim diye düşünenlere %100 faizsiz bir şekilde ev, arsa, araba, iş yeri satın alabileceklerini hatırlatmak gerekir.

Finansevim’den Nasıl Ev Alınır?

Finansevim’den ev almak isteyenlere Finansevim tarafından üç ayrı model sunulmaktadır. Bu üç modelin de vade farksız ve faizsiz olarak sunulduğunu belirtmek gerekir. Çekiliş fonu, vade ortası fonu, relax ödeme fonu; Finansevim’in sunmuş olduğu yöntemler arasında bulunmaktadır. Buna ek olarak, Finansevim ödeme yöntemlerinin hiçbirisinde peşinat ödeme zorunluluğu yoktur. Peşinat vermeden sistemden faydalanmak mümkündür. Çünkü, peşinat vermeyenler için oluşturulmuş gruplar da bulunmaktadır. Fakat, bu noktada peşinat vermenin öneminden bahsetmek gerekir. Çünkü, peşinat verilmesi sayesinde ev veya otomobilin daha erken teslim edilmesi mümkün olmaktadır. Buna ek olarak, borcun vadesi daha erken bitmektedir. Finansevim sayesinde Türkiye’nin her yerinden ev almak mümkündür. Teslimat tarihinin geldiği gün, tüketicinin evine ekspertiz yapılmaktadır. Herhangi bir sorun yoksa tüketiciler, evin tapusunu almaya hak kazanırlar.

birevim

Dövizdeki Dalgalanmanın Konut Kredilerine Etkisi

Önceki Yazı

Tasarrufla Ev

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

14 − thirteen =