Faizsiz Sistemler

Katılımevim’in Katılım Şartları Nedir?

Katılımevim; ev ve araba almanın faizsiz yolu olarak bilinmektedir. Katılımevim; tüketicilerin kendi birikimleriyle ev ve araba sahibi olmasını mümkün kılmaktadır. Tüketiciler, ev veya araba satın almak için birikim yapmaya başlarlar. Birikimlerinin belirli bir miktara ulaşmasının ardından ev veya araba sahibi olmak için gereken tutar; Katılımevim tarafından tamamlanmaktadır. Katılımevim’in eklemiş olduğu tutar; sonraki dönemlerde tüketici tarafından Katılımevim’e taksitler halinde ödenmektedir.

Katılımevim organizasyonunda dört farklı model bulunmaktadır. Rahat, hızlı, sabit ve esnek model gibi farklı ödeme yöntemlerinin olduğu sistemde herkes, kendi bütçesine uygun yöntemi tercih etme hakkına sahiptir. Buna ek olarak, tüketiciler, ödeme şartlarını kendileri belirler. Tüketicinin peşinat verip vermemesi, tamamen kendi isteğine bağlıdır. Peşinat veren tüketicilerin taksitleri daha düşük miktarlarda olacaktır. Ayrıca, ödemeleri daha erken bitecektir.

Katılımevim’den Kimler Faydalanabilir?

Katılımevim’den faydalanmak isteyen vatandaşların 18 yaşın üzerinde olması gerektiği dışında hiçbir şart bulunmaz. Türkiye’nin her yerinden vatandaşların bu sisteme dahil olması mümkündür. Katılımevim şubeleri; Türkiye’nin birçok şehrinde yer almaktadır. Ancak, bulunmayan illerden dahi internet aracılığıyla başvuru yapmak veya bilgi almak mümkün olmaktadır. Katılımevim’e katılmak isteyenlerin sigorta yaptırmasına, kredi notunun yüksek olmasına veya iyi bir gelire sahip olmasına gerek yoktur. Hatta, tam aksine, dar gelirli vatandaşların bu sistem sayesinde ev sahibi olması hedeflenmektedir. Katılımevim’in katılım şartları nelerdir diye merak eden ve ev almakta sıkıntı çeken vatandaşlar, vakit kaybetmeden bu sisteme katılma şansına sahip olurlar.

Katılımevim’in Avantajları Nelerdir?

Katılımevim modelleri sayesinde tüketicilerin ev, arsa, iş yeri gibi gayrimenkuller almasının yanı sıra otomobil veya ruhsatlı iş makinelerine sahip olması mümkündür. Konut sahibi olmak isteyenlerin rahat ve sabit modele katılması önerilmektedir. Bu iki sisteme katılan tüketiciler, ilk olarak, satın almak istedikleri konutun değerini belirlerler. Ardından, aylık ne kadar taksit ödeyeceklerine karar verirler. Bu noktada, tüketicinin seçtiği modele göre ödemelerini yapması ve zamanı geldiğinde istediği eve sahip olması mümkündür. Örneğin, 150 bin TL tutarında bir ev satın almak isteyen tüketicinin 100 kişilik gruba katılmasına istinaden aylık 1500 TL taksit ödemesi mümkün olacaktır.

birevim

2019 Eminevim Çekiliş Tarihi ve Sonuçları

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

2 × 5 =