Faizsiz Sistemler

Sosyal Finans Zirvesi ile Türkiye’nin Tasarrufları Güçleniyor!

Sosyal Finans Zirvesi; ev ve araba gibi birikim gerektiren ihtiyaçlara ulaşmak isteyen alt ve orta gelir grupları ile bu birikime sahip oldukları halde ev ve araba ihtiyaçlarının maliyetine katlanmak istemeyen üst gelir gruplarının çok daha uygun ekonomik şartlardan faydalanması adına gerçekleştirilen bir zirvedir. Sosyal Finans Zirvesi’nde tasarruf finansı yönteminden bahsedilmektedir. Bu yöntem sayesinde yukarıda da söylediğimiz gibi ev ve araba gibi ihtiyaçların çok daha uygun ekonomik koşullarla tüketicilere aktarılması söz konusu olacaktır.

Konut ve ihtiyaç kredisi başta olmak üzere günümüzdeki finansal yöntemlerin halkın tamamına hitap ettiğini söylemek doğru olmayacaktır. Bu sebepten dolayı, Türkiye nüfusunun önemli bir kısmının finansman çözümlerinden uzak kalması söz konusudur. Bu noktada, tasarruf finans seçeneğinden bahsetmek gerekir. Bu model sayesinde hem tüketicilerin hem de ülkelerin ekonomik kalkınması mümkün olabilir! Bilhassa Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin en çok ihtiyaç duyduğu şey olan toplumsal kalkınma ancak tasarruf finans gibi çözümler sayesinde hayata geçirilebilir.

Sosyal Finans Zirvesi Neden Düzenlenir?

2020 yılında düzenlenecek olan Sosyal Finans Zirvesi’nde bireysel, toplumsal ve ulusal kalkınma odaklı politikalara yer verilmektedir. İnsan Merkezli Finans Uygulamaları içeriğinin yanı sıra hem Türkiye’nin hem de dünyanın ilk tasarruf finansı uygulaması olmasıyla öne çıkmaktadır. Tasarruf kriteri üzerinden Türkiye’nin kalkınma politikalarının şekillenmesi amaçlanmaktadır.

Sosyal Finans Zirvesi’nin İçeriği Nedir?

Birlikte Tasarruf Finansı sloganına sahip olan Sosyal Finans Zirvesi’nde birçok oturum gerçekleştirilecektir. Bu oturumların öz varlıklarla yatırım, inovasyon, girişimcilik ve teknoloji konulu olması beklenmektedir. Dev şirketlerin CEO’larının yanı sıra siyaset dünyasının önemli isimleri de Sosyal Finans Zirvesi’ne katılacaktır.

Sosyal Finans Zirvesi’nde alt gelir grubuna mensup ailelerin ev sahibi olmasından tutun da sıradan vatandaşların girişimcilik hikayelerine kadar farklı konular ele alınmaktadır. Tasarruf Finans Platformu; kişisel tasarrufların ülke ekonomisine kazandırılması süreçlerini yönetmek amacıyla kurulmuştur. Kar amacı taşımayan bu platform sayesinde tasarruf finansı yönetimiyle çalışan organizasyonların bir araya getirilmesi amaçlanmaktadır.

Sosyal Finans Zirvesi’nin program akışından bahsetmek gerekirse;

10 Mart 2020 Salı günü The Ritz Carlton İstanbul, Balo Salonu’nda gerçekleştirilecek organizasyonda ilk olarak Birevim Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Tasarruf Finans Platformu Lideri olan Murat Çiftçi; açılış konuşmasını gerçekleştirilecektir. Ardından, Cemal Kişmir, Erol Öztürkoğlu, Ozan Bayülgen ve Rıza Erkanlı’nın bulunacağı CEO oturumu başlayacaktır. Bunun ardından, KONUTDER başkanı Altan Elmas ve diğer katılımcılar; Konut 2020 başlığı altında açıklamalarda bulunacaklardır. Ben Kimim? Karar Verme Üzerine başlığı altında ise katılımcılara önemli hususlar aktarılacaktır. Öğleden sonra ise Konutta Sürdürülebilir Finansman ve Ekonomik Konut Finansmanı başlıkları altında yapılan konuşmalarından ardından Prof. Dr. İlbey Ortaylı’nın katılacağı Osmanlı’dan Günümüze Tasarruf Kültürü ve Anlayışı hakkında önemli bilgilerin verileceği bir oturum gerçekleştirilecektir.

birevim

Gebzespor’a Katılımevim’den Sponsorluk Desteği

Önceki Yazı

Real Estate Stars 2019 Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorumlar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

seventeen + fourteen =