Bilgi Bankası

Kütük Ev (Ahşap) Modelleri ve Fiyatları

Kütük evler hiç şüphesiz yapı malzemesi olarak kullanılan en iyi malzemelerdir. İçerisinde hiçbir katkı maddesi ya da toksik maddesi olmaması avantajları içerisindedir. Kütük ev modelleri sıcaklığı ve doğallığı nedeniyle şehir hayatından sıkılan insanların tercih edebilecekleri bir yapı modelidir.

birevim-tasarruf-reklam

Modern ya da geleneksel tarzda inşa ettiğimiz kütük evler düşük maliyetleri ve kısa inşa süreleri sebebi ile betonarme yapılara göre oldukça avantajlı ve konforludur. Mimari yapıdan çeşitli tasarımlara olanak sunan kütük evler inşa gerçekleştireceğiniz arsanın büyüklüğüne göre model ve ölçülerde değişiklik gösterebilir. Kütük evler deprem bölgeleri için en sağlam ve güçlü yapılar olarak bilinmektedir. Ayrıca doğal yapısı sayesinde sağlıklı yaşam ortamı sunmaktadır.

Kütük Ev Nedir?

Ahşap ev statüsü içerisinde yer alan kütük evlerin inşa edilmesinde kullanılan kütükler ağaçların tomruklarından elde edilmektedir. Kütükler yapı malzemesi olarak kullanılabilmek için çeşitli işlemlerden geçmektedirler. Farklı ağaç cinslerinden inşa edilebilen kütük evler uzun ömürlü yapı sistemleridir. Örneğin fırınlanmış ve emprenye işleminden geçmiş olan Sarı Çam ağacından inşa edilmiş olan evlerin ortalama ömürleri 70 ile 120 sene arasında değişiklik göstermektedir. Bu evlerin ömürlerini birçok sebep belirleyebilmektedir. Ağacın kesim şeklinden tutun da ağacın cinsine ve fırınlanma derecesine kadar her şey ev kalitesini etkileyebilmektedir. Kütük evler ülkemiz içerisinde özelikle ormanlık alanların çok fazla olduğu Karadeniz Bölgesi’nde tercih edilmektedir. Bu yapılar insanları nemden korur, uzun süre bakım yapılmasına gerek yoktur ve psikolojik yönden insanların rahatlamasına yardım eden yapılardır.

Kütük Ev Modelleri

Sahip olduğunuz arsanın boyutuna göre istediğiniz büyüklükte kütük evler inşa edilebilmektedir. Bu kütük evler günlük kullanım amacıyla oluşturulan Günlük Kütük evler ya da lüks bir ortam isteyenler için dubleks kütük ev modelleri oluşturulabilmektedir. Ortalama bir büyüklüğe sahip olan bir ev inşa etmek isteyenler için bu evin üretim sürecinin altı ile on iki hafta arasında sürebileceğini söyleyebiliriz. Kütük ev modelleri; küçük aileler için müstakil evler, tek karlı ya da dubleks yazlık evler, kamp alanları, dağ evleri ve sosyal alanlar da kullanılma üzere kütük ev modelleri bulunmaktadır.

Kütük Ev Fiyatları

Ahşap malzemelerden yapılan kütük evlerin montajı oldukça hızlı gerçekleşmektedir. Ev içerisinde kullanılacak kapı, pencere, ev çatısı, merdiven ve diğer bölümler fabrikada önceden hazırlanarak kullanıcılara bu şekilde satılmaktadır. Oluşturmak istediğiniz kütük evlerin fiyatı genellikle; evin cinsine, büyüklüğüne ve kaç katlı olacağına bağlı olarak değişebilir. Kütük ev fiyatları:

 • 240 metrekare büyüklüğünde dubleks 4 oda ve 1 salondan oluşan bir kütük ev 385.000 TL’dir.
 • 108 metrekare büyüklüğünde tek katlı 2 oda ve 1 salondan oluşan kütük ev 150.000 TL’dir.
 • 147 metrekare büyüklüğünde tek katlı bir kütük ev fiyatı 180 TL’dir.
 • 60 metrekare asimetrik tasarıma sahip ikiz ahşap kütük ev 75.000 TL’dir.
 • 70 metre kare büyüklüğünde 2 oda ve açık mutfak tasarımına sahip bir kütük ev 88.000 TL’dir.
birevim-sabit-reklam

Konut Kredisi Hesaplama

Önceki Yazı

Tapu Nedir, Kaç Çeşidi Vardır?

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

14 Comments

 1. Kütük evlere hastayım, ileride köy evimize nasipse böyle bir kütük ev yaptırmak istiyorum.

  1. Merhaba Sıla Hanım;
   İnşallah kütük ev ile ilgili hayallerine en kısa zamanda kavuşursunuz. Yazımızdan kütük ev fiyatları ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz.

 2. Merhabalar bir yerim var ev yaptırmak istiyorum özellikle de kötü çeviri görüşmek için iletişim numaralarını verirseniz sevinirim selamlar saygılar

  1. Merhabalar kütük ev yaptırmak istiyorum iletişim numaralarınızı verirsen sevinirim saygılar selamlar

   1. Merhaba Metin Bey;
    Tarafımızdan kütük ev hizmeti verilmemektedir. Sektörel analiz yapıp bilgilerini paylakmaktayız.

  2. Merhaba Metin Bey;
   Tarafımızdan kütük ev hizmeti verilmemektedir. Sektörel analiz yapıp bilgilerini paylakmaktayız.

 3. 108 metrekare olanın fiyatı da çok iyi, kredi çekip yaptırasım var 🙂

  1. Merhaba Ahmet Bey,
   Kütük evlerin fiyatları normal evlere göre daha az maliyetlidir.

 4. Kütük evlerin fiyatları son zamanlarda birden arttı, gerçi son zamanlarda birden neler artmadı ki

 5. Kütük evler son zamanlarda çok revaçta bu yüzden fiyatları git gide yükseliyor.

 6. Fiyatları konudaki gibi değil daha da yükseldi tabi 2020 yılında, arkadaşım 3 ay önce kondurdu arsasına, 350.000 TL’ye resmen 2 katlı villa gibi kütük ev yaptırdı. Şu an sorsanız arsayla beraber en az 2 katını eder.

 7. İmkanım olsaydı düşük faizlerden faydalanıp bende yaptırmayı çok isterdim ahşap bir ev, çok hoş gözüküyorlar.

  1. Merhaba Mehmet Bey,
   Artık küçük taksitlerle ev sahibi olmak mümkün diğer sistemleri araştırıp size en uygun olanını değerlendirebilirsiniz.

 8. Kütük evlerin fiyatları gitgide uçuyor, rağbet gören herşeyin değerinin artması gibi.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir