Dekorasyon

2022 Mutfak Dolabı Modelleri

Sahip olduğumuz evlerin en önemli ve yeterli genişliğe sahip olması gereken eşyası mutfak dolaplarıdır. Eğer sizler yeni bir eve geçecekseniz ya da evinizin mutfak dolaplarını değiştirecekseniz sizlere mutfak dolabı modellerinden ve fiyatlarından bahsedeceğiz.

Çok Amaçlı Mutfak Dolabı Nedir?

Mutfak içerisinde kullanacağınız dolaplarınızın sadece güzel ve uyumlu olmasına önem vermeyin. Bunun yanında sizin ve diğer aile bireyleri için en verimli ve rahat olmasına önem veriniz. Mutfaklarda tercih edilen bir dolap modeli çok amaçlı mutfak dolaplarıdır. Bu dolaplar genellikle Birden fazla göze sahip ve küçük fırınların yerleştirildiği bir gözeneğe sahiptir.

Mutfak Dolabı Çeşitleri

İlk olarak şunu ifade etmemiz faydalı olacaktır. Evimizin mutfak bölümünde kullandığımız dolapların iki çeşit malzemeden oluşturulmaktadır. Bunlar 18 mm suntalam ya da mdflam’dır. Dolap çeşitleri ise farklı özelliklerine göre çeşitlilik göstermektedir.

mutfak dolabı

Country Mutfak Modelleri

Bu dolap modeli iki farklı malzemeden yapılmaktadır. Lake boyalı kapak ve membran baskılı kapak kullanılarak üretilir. Her ikisinde de aynı görüntüyü elde etmek mümkündür. Her iki malzemeye de istenilen desen ve şekil verilebilmektedir.

Ankastre Mutfak Dolapları

Mutfak içerisine yerleştirilecek olan fırın, ocak, davlumbaz, bulaşık makinesi, buzdolabı ve mikro dalga fırın gibi eşyaların birebir boşluksuz bir şekilde yerleştirilebilmesi sonucu bu mutfak dolabına ankastre mutfak denir. Günümüzde inşa edilen mutfakların çoğunda kullanılmaktadır.

Ahşap Kapaklı Mutfak Dolabı

Bu mutfak dolabı iki tür malzemeden oluşturulabilmektedir. Bu türlerden biri masif diye adlandırılan sadece ahşaptan bir diğeri de üzerine sadece ahşap kaplama yapılarak üretilmektedir.

Lake Kapaklı Mutfak Dolabı

Saf MDF üstüne akrilik esaslı lake boya yapılarak oluşturulan kapak modelidir.

Laminat Kapaklı Mutfak Dolabı

Sunta ya da MDF plakalar üstüne laminat preslenerek oluşturulan kapak çeşididir. Oldukça sert bir yüzeye sahip olduğundan dolayı çizilmelere karşı dayanıklıdır.

Akrilik Kapaklı Mutfak Dolabı

High Gloss kapak ile karşılaştırıldığında daha kalın ve ser PVC’nin 18 mm saf MDF plakaları üstüne preslenmesiyle oluşturulan kapak çeşididir.

High Gloss Kapaklı Mutfak Dolabı

Kelime manası olarak parlak manasına gelmekte olan bu kapak çeşidi alt yüzeyi melamin kaplı yonga levhanın üstüne tutkal ve UV lak uygulaması sonucu oluşturulan dekoratif ve parlak yüzeye sahip bir dolap kapağı çeşididir.

Membran Kapaklı Mutfak Dolabı

Arka kısmı melamin ile kaplı, ön kısmı ise saf MDF üstüne 0,40 mm kalınlığındaki PVC, vakum presle kaplanarak oluşturulan kapak modelidir.

Mdflam Kapaklı Mutfak Dolabı

Suntalamaya oranla daha ince ve sert yonga levhadan yapılan, yüzey kısmı melamın ile çevrelenmiş, su ve rutubet gibi durumlara karşı dayanıklı bir kapak modelidir.

Suntalam Kapaklı Mutfak Dolabı

Yonga levhadan sıkıştırılmış yüzeyi Melamin ile kaplı olan bir kapak malzemesidir. 18 mm gibi bir kalınlığa sahiptir. Etrafı PVC ile kaplanarak kapak modeli haline getirilmektedir.

mutfak dolabı modelleri

Mutfak Dolabı Fiyatları

Country mutfak modelleri içerisinde kullanılmakta olan Lake Boyalı ve Membran baskılı kapaktan yapılan ürünler arasında fiyat farkları bulunmaktadır. Örneğin 10 bin TL’ye mal edebileceğin Lake kapaklı dolabı Membran kapaklı olarak 6500 TL’ye mal edebilirsiniz. Ayrıca dolap fiyatlarınızı genellikle kullanacağınız ürünün kalitesine bağlı olarak bir değişiklik gösterebileceğiniz söyleyebiliriz.

Mutfak Dolabı Firmaları

Koçtaş Mutfak Dolabı

Bu firma müşterilerine Hazır Mutfak Dolapları, Köşe Mutfak Dolapları, Mini Mutfak Dolapları ve Mutfak Boy Dolapları olmak üzere dört adet çeşit sunmaktadır.

İKEA Mutfak Dolabı

Müşterilerine hazır mutfak dolabı kombinasyonu seçeneği sunan İKEA içerisinde fiyatlar 1500 ile 3000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

TEKZEN Mutfak Dolabı

TEKZEN firması da müşterilerine Mini Mutfak Dolabı, Üst Modül Dolap, Alt Modül Dolap, Hazır Mutfak Dolapları ve Çok Raflı mutfak dolabı seçeneklerini sunmaktadır.

EVİDEA Mutfak Dolabı

Bu firma içerisinde ise çok amaçlı mutfak dolabı, 2 kapaklı mutfak dolabı, tel dolap ve 4 kapaklı dolap bulabilirsiniz.

BAUHAUS Mutfak Dolabı

Bu firma müşterilerine çok amaçlı mutfak dolabı, Hazır Mutfak Dolabı, Trilye mutfak, Ankastre Mutfak gibi seçenekler sunmaktadır.

Mutfak dolaplarının kaplanması konusunda merak ettiğiniz her şeyi https://www.uzmanevim.com/dolap-kaplama-nasil-yapilir/ linkinden öğrenebilirsiniz.

birevim

TOKİ Başvuru Koşulları ve Şartları

Önceki Yazı

Senetle Araba Nasıl Alınır? Taksitle Araba Alma

Sonraki yazı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

7 Comments

 1. Çok şahane mutfak dolapları var, kafamda bir çok şey canlandırdınız çok teşekkürler 🙂

 2. Eşim mutfak dolaplarını yenilememiz gerektiğini söylediğinden beri internette mutfak dolabı modellerine bakıyorum. Açıkçası sizin sayfanız kadar açıklayıcı ve önerici başka sayfa görmedim teşekkürler

 3. Binbir çeşit mutfak dolabı var valla bakınıyoruz internette 1 aydır hepsi muhteşem

 4. Anneme sürpriz yapmak adına mutfak dolaplarına bakıyordum, kararsız kaldım çok güzel desenli dolaplar çıkmış.

  1. Merhaba Ömer Bey,
   Dekorasyon modasındaki değişim mutfaklara da yansıdı.Önceden ahşap rengi dolaplar tercih edilirken şimdilerde açık renklerde dolaplar tercih edilmektedir.

 5. Mutfak dolabı modelleri gerçekten son 1-2 sene de çok çok daha kaliteleşti, modern tasarımlar üretilmeye başladı 🙂

 6. Mutfak dolaplarında son zamanlarda siyah renk çok fazla moda olmaya başladı, mat şeklinde kaplama dolaplarda ilgi görmeye başladı

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

code

sixteen − 15 =